morsztynleszno1

Podsumowanie najważniejszych konkursów jeździeckiej soboty.

CSI2* Leszno

Zwycięstwem Gábora Szabó na koniu Timpex Bolcsesz zakończył się konkurs zaliczany do światowego rankingu w Lesznie. To już piąta tegoroczna wygrana tej węgierskiej pary w zmaganiach punktowanych do LR. Wcześnie zwyciężyli dwukrotnie podczas CSI3* w Ołomuńcu i dwukrotnie w CSIO3* w Budapeszcie (Puchar Narodów i Grand Prix). Drugie i trzecie miejsce zajął drużynowy mistrz świata i Europy Holender Jur Vrieling na koniach Zypern III  i Corporal VDL. Najlepszy z Polaków był Piotr Morsztyn na koniu Osadkowski Van Halen (0/0 – 5 miejsce - na zdjęciu). W rozgrywce byli jeszcze Marek Lewicki na Abigej (11 miejsce), Jan Bobik na Farmerze (12) i Łukasza Wasilewski na Wavantosie (14).

Polacy dobrze spisali się też w średniej rundzie. Tam drugi był Lewicki na Quirados As, a trzeci Jarosław Skrzyczyński na Mansunie.

ZO w Łącku i Jaszkowie

Jacek Zago rna koniu Halifax Van De Heffinck wygrał konkurs złotej rundy drugiego dnia ZO2* w Łącku. Drugi był Maciej Kostrzewski, trzeci Radosław Zalewski.

Sporą, ale miłą niespodzianką zakończyła się duża runda w Jaszkowie. Wygrał ją Jacek Kuśnierczak na koniu Coco Chanel K. Jeszcze kilka lat temu zawodnik zdobywał medale Pucharów Polski biznesmenów.  Teraz w konkursie 140 cm potrafi ograć zawodowców. Drugie miejsce zajął Łukasz Piksa na Konstelacji, a trzecie Tomasz Gogołek na Herosie.

CSI5* Helsinki

W konkursie Grand Prix do rozgrywki dostało się jedenaście par. Wygrał, po raz trzeci w tym sezonie GP, Belg Niels Bruynseels, który dosiadał klaczy Hello Gancia de Muze. Drugi był Scott Brash (GBR) na Hello Guv'Nor, a trzeci Philipp Weishaupt (GER) na Carvagio Z. Jutro w Helsinkach najlepsi zawodnicy z Europy Zachodniej walczyć będą o punkty do Pucharu Świata.