LewckiAbigajlBardzo dobrze na zawodach w Linzu zaprezentował się Marek Lewicki. Dobre starty odnotowali też Michał Ziębicki i Marika Antolak. W Paryżu dominował Ludger Beerbaum.

Doskonałą formę i passę podtrzymują Marek Lewicki i jego Abigejl. Po udanych występach na Cavaliadach (wygrana w Grand Prix w Lublinie) w tym tygodniu po raz pierwszy startowali na otwartym hipodromie. W dzisiejszym Grand Prix CSI w Linz (zaliczanym do LR) para zajęła drugie miejsce. Lepszy był tylko Hugo Simon (ten legendarny austriacki jeździec ma już 71 lat) na koniu CT. W konkursie wystartowało 31 par, do rozgrywki dostało się 5, a w samym finałowym barażu bezbłędna była tylko pierwsza dwójka. Marek Lewicki wygrał 4 700 Euro i zdobył 45 punktów do rankingu FEI. Dobrze w w Linzu zaprezentował się też Michał Ziębicki na Hartbreakerze V, który z jedną zrzutka był w Grand Prix 11.

Wyniki GP Linz TUTAJ

W Arezzo w konkursie Grand Prix startowała Marika Słowińska na Zagato. Po sukcesie sprzed dwóch tygodni, tym razem pokonała parkur z 5 punktami karnymi co dało jej 17 miejsce na 52 startujących.

Wyniki GP Arezzo TUTAJ

Igor Kawiak po wczorajszym dobrym starcie (miejsca 5 i 6) w konkursie zaliczanym do Longines Ranking, dziś w Grand Prix Lummen nie startował.

Na CSI5* w Paryżu z bardzo dobrej strony pokazał się Ludger Beerbaum na Chaman. On zwyciężył w dotowanym kwotą 200.000 euro Grand Prix Hermes. Miejsce drugie zajęła młodziutka 19-letnia amazonka z Ameryki Reed Kessler na Cylana. Miejsce trzecie dziś dla Mistrz Europy Rolfa Gorana-Bengstona na Quintero la Silla. Ciekawostką był upadek mistrza stylu jazdy, Marcusa Ehninga. Jego koń Copin van de Broy po bezbłędnym przejeździe w konkursie podstawowym odmówił skoku już na trzeciej przeszkodzie w rozgrywce. Ucieczka konia spod przeszkody była tak szybka, że Marcus nie utrzymał się w siodle. Na szczęście nic się nie stało.