drp2z8grmej6vpbq3ind

Podsumowanie konkursów Grand Prix i lista zawodników Ligi Europy Zachodniej, którzy zakwalifikowali się do finału Pucharu Świata.

CSI5*-W Goteborg

Najważniejszy sportowo konkurs odbył się w niedzielę w Goteborgu. Zaliczany do Pucharu Świata Grand Prix 160 cm ku radości kibiców wygrał Henrik von Eckermann (SWE) na 11-letniej klaczy Mary Lou 194.

- Ta wygrana wiele dla mnie znaczy - powiedział Von Eckermann, który nie do końca był przekonany o tym, że jego klacz jest gotowa na rywalizację w konkursach na takim poziomie. - Jest jeszce trochę "zielona" i póki co nie mogą z nią ryzykować przy zakrętach, jednak ona zawsze daje z siebie wszystko przelatując kolejne przeszkody. Jestem ogromnie wdzięczny jej właścicielowi Karl Schneider, który zachował ją dla mnie, ponieważ jest wyjątkowa.

W konkursie wystartowały 32 pary, a na zero podstawowy parkur ukończyło 12 z nich. Drugie miejsce zajął Maikel van der Vleuten (NED) na ogierze VDL Groep Verdi TN N.O.P., a miejsce trzecie zajął Leopold van Asten (NED) na wałachu VDL Groep Zidane N.O.P.

Wyniki TUTAJ

Była to ostatnia, podobnie jak w Warszawie, kwalifikacja do finału Pucharu Świata. Do Omaha pojedzie 18 najlepszych zawodników z Ligi Europy Zachodniej, a są to:

Kevin Staut (FRA), Lorenzo de Luca (ITA), Denis Lynch (IRL), Henrik von Eckermann (SWE), Ludger Beerbaum (GER), Steve Guerdat (SUI), Guido Klatte Jun. (GBR), Gregory Wathelet (BEL), Leopold Van Asten (NED), Simon Delestre (FRA), Romain Duguet (SUI), Carlos Enrique Lopez Lizarazo (COL), Holger Wulschner (GER), Marcus Ehning (GER), Max Kuhner (AUT), Sergio Alvarez Moya (ESP), Nicola Philippaerts (BEL), Olivier Robert (FRA).

Finału Pucharu Świata rozpocznie się 27 marca.

Ranking LEZ TUTAJ

CSI3* Vilamoura

Parkur z przeszkodami do 150 cm bezbłędnie pokonało dziewięciu z 49 zawodników, by spotkać się ponownie w rozgrywce. W niej najszybszy był Mathieu Billot z Francji na 9-letniej klaczy Ilena S. Zatrzymując zegar w 44.11 sekundzie zawodnik wyprzedził o ponad dwie sekundy Marlon Modolo Zanotelli (BRA) na Serene de la Motte. Japończyk Taizo Sugitani ukończył konkurs na miejscu trzecim.

Leszno

Spośród 18 par startujących w Grand Prix 140 cm do rozgrywki dostało się siedem par. Bezbłędny przejazd z dwusekundową przewagą uzyskał Leszek Gramza na Badorette. Druga była Joanna Marciniak na klaczy Chelsea-Blue, a trzeci Łukasz Piksa na Lucky Horse.