wechtaboliwiaMaksymilian Wechta w KJ Wechta Rosnówko na klaczy Boliwia wygrał dziś konkurs Grand Prix pierwszych w tym sezonie halowych zawodów ogólnopolskich, które odbyły się w miniony weekend w Lesznie. W rozgrywce wystąpiły 3 z 15 startujących w konkursie par. Drugie Miejsce zajęła Ewa Mazurowska na Pablo I, a trzecie Andrzej Lemański na Zalvo. Konkurs finałowy MR wygrał Jarosław Skrzyczyński na Chica Boom. Jacek Wierzchowiecki, trener KJ Wechta tak skomentował sukces swojego zawodnika:

Parkury na tych zawodach były dość trudne, zwłaszcza te finałowe. Zarówno w finale MR, jak i w Grand Prix najwięcej problemów stwarzał zawodnikom potrójny szereg, gdzie do członu C było dość daleko. Maksymilian nie tylko w mojej ocenie jeździ coraz lepiej. Zdarzają mu się jeszcze błędy, przeważnie jeden na parkur, który w konsekwencji kosztuje go zrzutkę. Uporał się już „z problemem triplebaru”, teraz musi jeszcze popracować nad bliższym dojazdem do szeregów. Na tych zawodach jeździł kapitalnie, wygrał w sobotę konkurs dużej rundy, dziś było jeszcze lepiej. Boliwia to wspaniały koń, który jest przykładem tego, jak wiele można osiągnąć poprzez pracę na cavaletti i na górkach w terenie.

Zawody w Lesznie były też pierwszym etapem Halowego Pucharu Leszna Młodych Koni. Po pierwszych zawodach w kategorii 4-latków czyste konto zachowuje 7 koni (z 21), w kategorii pięciolatków 5 (z 26) i w kategorii 6-latków 2 (z 12). Rywalizacja w HPLMK jest bardzo trudna. Na końcowy rezultat składa się aż 9 konkursów dokładności (po 3 na każde zawody), a konie które mają być klasyfikowane w rankingu końcowym muszą brać udział we wszystkich zawodach. Gdy po tych konkursach nie dochodzi do wyłonienia zwycięzcy, wtedy podczas ostatnich zawodów odbywa się rozgrywka na czas.
Kolejne zawody z cyklu HPLMK odbędą się w dniach 19-21 października.