DSC01087 Kopiowanie

Świetnie spisali się Polacy w konkursie zaliczanym do światowego rankingu i Cavaliada Tour podczas CSI2* w Lublinie.

Gospodarz toru, a był nim Arkadiusz Weckwert, w swoim debiucie na zawodach tej rangi, wyselekcjonował do rozgrywki konkursu 145 cm 14 z 60 startujących par. W doskonałej formie byli Polacy, bowiem aż 11 naszych było dziś bezbłędnych. Sam finałowy baraż był bardzo szybki i podobał się zawsze żywo reagującej, lubelskiej publiczności.

Ostatecznie wygrał jadący jako ostatni Jarosław Skrzyczyński na koniu Silver Shine. Tym samym, zawodnik Agro-Handlu odwrócił złą passę, jaka prześladowała go od początku tego roku.

Drugie miejsce zajął Jan Bobik, który prowadził przez większą część rozgrywki. Dziś dosiadał wyhodowanego w Stadninie Koni Nowielice ogiera Farmer. Trzecie miejsce zajął Michał Kaźmierczak. Cieszy forma jego Stakorado, bowiem jak wiemy, za dwa tygodnie w Warszawie, będzie on walczył o awans do finału Pucharu Świata.

DSC00590 Kopiowanie

Warto zauważyć bezbłędny przejazd Adrianny Ostrowskiej na Elbero H, bowiem ta młoda amazonka z Bogusławic, debiutowała w konkursie LR.

Jarosław Skrzyczyński dzięki drugiej w sezonie wygranej (wcześniej też w piątek w Poznaniu), został liderem rankingu Cavaliada Tour. Drugie miejsce zajmuje Andrzej Opłatek, a trzecie, nieobecny w Lublinie, Christian Kukuk.