medalisci hpp 2018 seniorzy

Krzysztof Retka, pokonując w Sopocie cztery parkury na zero, wygrał rozgrywki Halowego Pucharu Polski w kategorii seniorów.

Tak jak przewidzieliśmy, po wygraniu na Eto’o dwóch półfinałów, dziś lider HPP Krzysztof Retka do ścisłego finału (145/150 cm) wybrał konia Everdi. Pokonał parkury dwa razy bezbłędnie i zdobył złoty medal Halowego Pucharu Polski w kategorii seniorów. Podwójne zero zaliczył też dziś Marek Wacławik na Exit Remo. Jednak on, mając zbyt mało punktów z kwalifikacji, zdołał awansować tylko na 7 miejsce. Medal srebrny zdobył Grzegorz Kubiak, a brązowy Łukasz Koza.

Warto przeczytać artykuł o dzisiejszym zwycięzcy TUTAJ

Klasyfikacja seniorów TUTAJ

Retka Everdi Sopot

W młodych jeźdźcach, z racji małej frekwencji, duże różnice punktowe w konkursie nie przełożyły się na różnice w zdobytych w finale punktach bonifikacyjnych. Tym samym punktami w klasyfikacji końcowej zrównali się Olaf Klein (dziś wynik 2/2 i pierwsze miejsce) i juniorka Nina Milczarek (4/12 i trzecie miejsce). Tym samym doszło do rozgrywki, w której złoto wywalczyła Nina. Brązowy medal zdobyła zeszłoroczna zwyciężczyni kategorii open Weronika Minkiewicz.

Klasyfikacja młodzieżowców TUTAJ

medalisci hpp 2018 mj

W juniorach jako jedyna obydwa nawroty finału bezbłędnie pokonała Juliana Suska na klaczy Tokajer. Niestety nie wystarczyło jej to do zdobycia medalu (amazonka z powodu kontuzji nie brała udziału w większości kwalifikacji). Dwie pierwsze pozycje w tabeli obroniły Wiktoria Głowacka i Nina Milczarek (one dziś były drugie z wynikiem po 8 punktów). Medal brązowy zdobyła Milena Dobkowska.