W dzisiejszym konkursie o Puchar Narodów w Budapeszcie Polacy zajęli ex equo czwarte miejsce. Tylko Dirk Demeersman ze zwycięskiej ekipy Belgii dwukrotnie pokonał parkur bezbłędnie. Nasi kadrowicze awansowali na piąte miejsce w klasyfikacji Furusiyya NC.

CSIO3* Budapeszt
14 ekip wystartowało w siódmej odsłonie Pucharu Narodów Furusiyya NC. Polacy w składzie: Łukasz Koza na El Camp (4/12), Łukasz Wasilewski na Wavantos vd Renvillehoeve (12/4), Piotr Morsztyn na Osadkowski van Halen (8/13) i Igor Kawiak na Centino du Ry (4/4) zajęli ex equo czwarte miejsce razem z ekipami Słowacji, Bułgarii i Włoch. Ten występ pozwolił na uzyskanie dodatkowych 69 punktów. Daje nam to awans na 5 miejsce z 7 w klasyfikacji w Dywizji II. Przypomnijmy, że 3 najlepsze drużyny będą walczyć we wrześniu w Barcelonie o awans do Dywizji I. Na dziś pewna startu w finale jest ekipa z Belgii, która dwukrotnie wygrała i raz była druga. Miejsce drugie utrzymali skoczkowie ze Szwecji, którzy mają jedno zwycięstwo i jedno trzecie miejsce. Oni dzisiaj startowali u siebie podczas CSIO5* Falsterbo, gdzie zajęli trzecie miejsce. Rudiger Wassibauer ma do dyspozycji w tym momencie wielu zawodników z drugiej linii takich jak: Radosław Zalewski (dziś w starcie indywidualnym w PN tylko 4 punkty karne), Marek Lewicki, Ewa Mazurowska, Grzegorz Kubiak, Antoni Tomaszewski. Jednak niedyspozycja Bischofa i zbyt młode konie Jarka Skrzyczyńskiego  chwilowo związały ręce szefowi polskiej ekipy. Wynik uzyskany na Węgrzech można uznać za poprawny. Przed Mistrzostwami Europy mamy jeszcze dwie próby. CSIO Bratysława oraz Mistrzostwa Polski w Drzonkowie, które dadzą ostateczną odpowiedź o aktualnej dyspozycji naszych skoczków.

Wyniki PN CSIO Budapeszt TUTAJ
Tabela klasyfikacji po CSIO Budapeszt TUTAJ

CSIO5* Falsterbo
W dywizji I na zawodach rozgrywanych w Szwecji zwyciężyli Niemcy. To dla nich druga ważna wygrana po rezygnacji ze startu w CSIO 5* w St Gallen.  Oni w tych zawodach nie mieli dopisywanych punktów i w tym momencie zajmują dopiero szóstą pozycję. Prowadzą Szwajcarzy, którzy dziś zajęli piąte miejsce. Drugie miejsce zajęli Włosi, a najlepszy wyniik w ich ekipie zanotowała zwycięska para CSI4* Poznań  Piergiorgiio Bucci na Casallo Z (0/0) na zdjęciu po prawej.