cito bbJak donosi portal Świat Koni padł Cito BB. To drugi w tym roku, po Casiusie PG, podobny przypadek dotyczący wratościowego dla sportu konia.

Przyczyną śmierci, były komplikacje po zabiegu kastracji. Sama kastracja nie była planowanym zabiegiem lecz wymuszona została przesunięciem jądra.

Koń miał 6 lat. Wyhodowany w Holandii, po ogierze Verdi/Quidam De Reve od matki Faresca/Triton.
Od początku jeździł go Łukasz Brzoska. Jednak z powodu kontuzji zawodnika w roku 2011 w MPMK, gdzie w kategorii czterolatków zajął trzecie miejsce, dosiadał go Jarosław Skrzyczyński. W zeszłym roku po kilku wygranych w konkursach na styl na ZO, zajął 1 miejsce w MPMK w kategorii 5-letnich koni zagranicznych i 7 miejsce w SCPMK. Jesienią wystartował w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Lanaken.

Jak mówi właściciel Przemysław Rozynek, dla osoby traktującej konie i jeździectwo jako pasję i hobby to olbrzymia, nie tylko finansowa, strata. W stajni Rozynków są jeszcze dwa inne konie: 5 letni Dubai RV (drugi w 4-latkach w MPMK 2012) oraz Beagle WV, na którym 15-letni Martin Rozynek wywalczył w tym roku srebrny medal Mistrzostw Wielkopolski Juniorów.

Mimo straty życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów.