Irlandczyk

Najważniejszy konkurs drugiego dnia Cavaliady w Poznaniu wygrał Irlandczyk Eoin Mcmahon na koniu Nabab’s Atlanto (na zdjęciu).

Parkur podstawowy o wysokości 150 cm okazał się na tyle trudny, że do rozgrywki zakwalifikowało się tylko 13 z 82 startujących par. Walka w finałowym barażu była bardzo zacięta, a różnice w czołówce były liczone w ułamkach sekundy. Eoin to 23-letni zawodnik, medalista mistrzostw Europy młodych jeźdźców, który w tej w chwili na stałe trenuje w Niemczech. Jest absolwentem Young Riders Academy.

Drugie miejsce zajął Emilio Bicocchi (ITA) na koniu Call Me, a trzecie Stefen Eder (AUT) na koniu Dr Scarpo. Najlepszy z Polaków, Jan Bobik na Chacco Amicor, ukończył konkurs na miejscu 12. Konkurs ten był też drugą i ostatnią kwalifikacją do niedzielnego Grand Prix, w której zobaczymy 50 najlepszych zawodników Dużej Rundy. Będzie wśród nich 7 Polaków: Maksymilian Wechta, Wojciech Wojcianiec, Jan Bobik, Michał Kaźmierczak, Krzysztof Ludwiczak, Andrzej Opłatek i Jarosław Skrzyczyński.

„Kwalifikacje do Grand Prix na Cavaliadzie, która w tym roku rozgrywana jest w randze 4*, pokazały, jak wyrównany jest w tej chwili poziom jeździectwa na świecie. Oczywiście w Grand Prix zobaczymy wielu znanych zawodników, ale kilka gwiazd niestety odpadło z rywalizacji w najbardziej prestiżowej dużej rundzie. Za to awans wywalczyło kilku mniej znanych, zajmujących dalsze miejsca w rankingu zawodników. To oni w niedzielę będą mogli powalczyć nie tylko o wysokie premie finansowe, ale również o 100 punktów do Longines Rankings.”   powiedział Dyrektor Sportowy Cavaliady – Szymon Tarant.

W konkursie średniej rundy, który był kwalifikacją do jutrzejszego Speed & Music, najlepszy okazał się Jur Vrieling na koniu Baltic VDR. Niezwykłych emocji dostarczyła wieczorna sesja na głównej arenie. W pierwszym etapie Halowego Pucharu Polski WKKW, mimo że cross był trudny, aż 6 par pokonało go bezbłędnie. W drugiej odsłonie na czas bezkonkurencyjny okazał się Paweł Warszawski na koniu Aristo Z. Konkurs Venus vs Mars wygrał Maksymilian Wechta na Quintusie.

Wechta dekoracja Venus

W sobotę na głównej arenie Cavaliady kibice będą mogli obejrzeć aż dwa konkursy zaliczanie do światowego rankingu – finał średniej rundy z rozgrywką (12.15) i Speed & Music ( 20.30). Do rywalizacji przystąpią też dzieci na kucach w konkursie Cavaliady Future.