HPPP Michłowice 2018 podium

Pierwszy Halowy Puchar Polski Południowej w Michałowicach dobiegł końca. Przez 3 dni trwania zawodów zobaczyliśmy przejazdy ponad 300 koni.

W kategorii Juniorów Młodszych tylko 5 par utrzymało zerowe konto po 3 przejazdach. O zwycięstwie zadecydował więc czas drugiej fazy konkursu finałowego. Zwyciężyła Amanda Kolińska na Brando, drugie miejsce zajęła Hanna Matusiak na La Costa, a trzecie - Oliwia Lampart na Lucy.

Wyniki TUTAJ

W kategorii Open tylko 4 pary dowiozły do końca 0 pkt karnych i podobnie jak w kategorii Juniorów Młodszych o zwycięstwie zadecydował czas. Najszybciej konkurs finałowy pokonała Paulina Biskup na Sisi Sza i tym samym zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii. Drugie miejsce wywalczyła Franciszka Trzcińska i Robespiere, a trzecie - Monika Zalega na Perła R.

Kategorię Ladies wygrała Ewa Kut na Surprise Balou. a druga była Angelika Policht na Ahlert, które jako jedyne nie popełniły błędów na parkurze przez 3 dni zawodów. Trzecie miejsce zajęła Maria Suwalska na Ferro, tracąc do wiceliderki niecałe 3 pkt.

W kategorii Juniorów finał nie przyniósł zmian w pierwszej trójce po dwóch konkursach półfinałowych. I tak pierwsze miejsce zajęła Nikola Nowicka i Ametys, druga była Julia Gawałek i Shelby Evrard Z, a trzecia – Maria Adamietz i Chelsea-Blue.

W kategorii Seniorów (zdjęcie na górze) tylko Aleksandra Kawa na klaczy Wiena ustrzegła się błędów i do końca dowiozła tylko 0,96 pkt i tym samym zdobyła złoty medal. Krzysztof Leśniak na koniu Stakkatol 7, który wygrał pierwszy konkurs półfinałowy, zajął drugie miejsce. Trzecia była Natalia Koziarowska na Antinie.

Po tegorocznym sukcesie i wysokiej frekwencji organizatorzy już dziś zapowiadają Halowy Puchar Polski Południowej 2019.