podium Grand Prix Bazylea 2019

Niels Bruynseels wygrał w piątek wieczorem LONGINES Grand Prix zawodów CSI5* w Bazylei.

Dosiadał konia Delux van T&L (2008 / SBS / Toulon / Landetto), a za zwycięstwo otrzymał 50 000 CHF i 130 punktów do światowego rankingu.

"Jeżdżę na nim od 7 miesięcy, jest bardzo uważny i ma wielkie możliwości. Atmosfera na tej arenie jest fantastyczna” – powiedział Belg.

Niels Bruynseels Delux Bazylea 2019

To ich pierwsze wspólne zwycięstwo w tak wysoko punktowanym konkursie. Para dobrze pokazał się już dwa tygodnie temu wygrywając konkurs Masters (tego typu zmagania nie liczą się do LR) na CSI5* w Mechelen, a w listopadzie zajęła 4 miejsce w kwalifikacji Pucharu Świata w Madrycie. Wcześniej konia tego jeździł Joel Kurmann (SUI), który startował na nim podczas CSI w Ciekocinku w 2017 roku.

Drugie miejsce (starta zaledwie 4 setnych sekundy) zajął Holender Marc Houtzager na Calimero, a trzecie Francuz Philippe Rozier na Cristallo. Do rozgrywki weszło 14 par a w niej czyste konto zachowało 8 z nich.

Hauzaher Calimero Bazylea

Wyniki TUTAJ

Dziś w Bazylei tradycyjny konkurs "Golden Drum of Basel" (grupa C LR), a w niedzielę o 14.00 kwalifikacja Pucharu Świata Ligi Europy Zachodniej.