Santisa Jan Bobik Potega Warszawa

Wojciech Wojcianiec był najlepszy w pierwszym konkursie finału LEC PŚ, a Jan Bobik na Santisie wygrał konkurs potęgi skoku.

Pierwszy z trzech konkursów zaliczanych do finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata (145 cm, szybkości) o nagrodę firmy Primavera Furniture, pod patronatem TylkoSkoki.pl wygrał Wojciech Wojcianiec na koniu Naccord Melloni.

Wojciech Wojcianiec Nacord Melloni Warszawa 2019 dekoracja

Drugi, ze stratą dwóch sekund, był Jarosław Skrzyczyński na Jerico, a trzeci Gefried Puck z Austrii na koniu Bingo Du Parc.

W tabeli ligi na pozycji lidera umocnił się Skrzyczyński, drugi jest Kullo Kender  z Estonii, a na trzecie miejsce (z 6) awansował Wojciech Wojcianiec.

Kolejny konkurs Pucharu Świata odbędzie się jutro o godzinie 14:15. Będzie on jednocześnie zaliczany do światowego rankingu oraz rankingu Cavaliada Tour.

Przypomnijmy, że do finału Pucharu Świata, który w kwietniu dobędzie się w Goeteborgu, awansuje 3 najlepszych zawodników naszej ligi, a w zawodach finałowych w Warszawie bierze udział 19 najlepszych.

W konkursie średniej rundy o nagrodę Ostrowit najlepszy był Adam Grzegorzewski na Okarino, a w małej o nagrodę COS Torwar Hubert Kierznowski na Amerique Landais.

Potęgę Skoku o nagrodę Grupy MTP, pod patronatem Horse&Business Magazine wygrał Jan Bobik na klaczy Santisa, który pokonał mur wysoki na 2 metry.

Jak poinformował nas hodowca i trener SK Nowielice Janusz Bobik, był to ostatni start Santisy w konkursie potęgi skoku. Teraz klacz zostanie wcielona do stada matek jednej z najlepszych w Polsce stadniny koni sportowych. Jakim ogierem zostanie pokryta – jeszcze nie wiadomo.