Kubiak Szuler 2

W drugim półfinale HPP seniorów tylko dwie pary pokonały parkur bezbłędnie.

Byli to Grzegorz Kubiak na Szulerze i Magda Kamińska na Que Serando. Tym samym Kubiak awansował na pozycję lidera i ma ponad zrzutkę przewagi nad drugim Tomaszem Olszewskim (dziś, podobnie jak wczoraj, 4 punkty i razem 8). Trzecia jest Weronika Minkiewicz (też dziś 4 punkty), a na czwarte miejsce awansowała Kamińska. Obrońca tytułu i wczorajszy lider, Krzysztof Retka na Ninto Chico zjechał z parkuru z 17 punktami.

Tabela seniorów przed ścisłym finałem

1 Kubiak Grzegorz 2,25
2 Olszewski Tomasz 8
3 Minkiewicz Weronika 8,5
11 Wesoły Marcin 47,625

W kategorii Open było 7 bezbłędnych przejazdów, ale w tej grupie zabrakło liderki Karoliny Godoś (4 punkty). Tym samym liderem został Franciszek Jurzak (dwa razy zero w półfinałach i tylko 0,25 punktu za 2 miejsce w kwalifikacjach).

W I półfinale dzieci 12 par pokonało tor bezbłędnie, w tym liderka Daria Pietrzak. W juniorach na zero było 5 par. Prowadzenie wobec drobnego potknięcia lidera Aleksandra Lewandowskiego (4 punkty) objęła Aleksandra Kuczyńska. W młodych jeźdźcach w wynikiem bezbłędnym pojechało tylko troje zawodników i tym samym liderką została obrończyni tytułu w tej kategorii, dopiero czwarta po kwalifikacjach, Nina Milczarek.

Wyniki wszystkich kategorii TUTAJ

Jutro finał HPP open, drugie półfinały kategorii młodzieżowych. Dzień przerwy mają konie seniorów.