Grzegorz Kubiak Szuler finał HPP 2019

Dziś w Lesznie po tytuły zdobywców Pucharu Polski sięgnęli: Grzegorz Kubiak, Nina Milczarek, Aleksandra Kawa i Daria Pietrzak.

Seniorzy

Maedaliści HPP seniorzy 2019

Stawialiśmy na tę parę w naszym przedfinałowym artykule. Grzegorz Kubiak z Szulerem dziś dwunawrotowy konkurs finałowy (145/150 cm) pokonali z wynikiem 0/4, a zrzutka w drugim nawrocie była ich jedynym błędem podczas trwających od czwartku w Lesznie zawodów Finału HPP. Tym samym najbardziej utytułowany z obecnie startujących polskich skoczków zdeklasował rywali, kończąc cały Puchar z wynikiem 6,15. Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Olszewski, który do zawodów przystępował jako lider z zerowym wynikiem. W każdym z czterech parkurów zrobił na Camako’s Boy JW po jednym będzie, stąd ukończył HPP z wynikiem 16 punktów. Dla zawodnika K-PKJ w Bydgoszczy to pierwszy medal imprezy rangi mistrzowskiej w karierze. Medal brązowy zdobyła Malwina Urbańska, która dziś w finale pojechała na Finna W  równie dobrze jak Kubiak (4/0), a jej wynik końcowy (po nieudanym pierwszym półfinale) to 21,25. Malwina w przeszłości była dwukrotną mistrzynią Polski i uczestniczką mistrzostw Europy w kategorii Pony. Sumiennie pracując z młodymi końmi (pod okiem Jarosława Płatosa), długo czekała na kolejny sukces i jest to sukces w pełni zasłużony.

Młodzi jeźdźcy

Maedaliści HPP mj 2019

Tu złoty medal HPP obroniła Nina Milczarek jadąca w finale na swojej niezawodnej klaczy Cyandra. Miłą niespodzianką jest druga pozycja Zuzanny Pisarskiej. Amazonka z Wrocławia w zeszłym roku startowała na poziomie średniej rundy, a w MP juniorów zajęła 16 miejsce. Po kwalifikacjach HPP zajmowała w tabeli 11 pozycję. Teraz sięga po swój pierwszy w karierze medal. Ten pierwszy medal (brązowy) zdobył też Szymon Najdzionek (w Finale na klaczy Fadina PP)  – w zeszłym roku czwarty w MP juniorów.

Juniorzy

Maedaliści HPP juniorzy 2019

Tu złoto HPP zdobyła Aleksandra Kawa. Amazonka na klaczy Wiena, której jeszcze rok temu w konkursach dla młodych koni dosiadał Sławomir Uchwat, z dobrej strony pokazywała się już podczas konkursów LR na Cavaliadach w Lublinie i Krakowie. Po dzisiejszym podwójnym zerowym przejeździe powinien zainteresować się nią trener kadry.  Po swój drugi na tej imprezie medal (wczoraj w Open) sięgnął Filip Babiak, który w finale juniorów (dziś 4/4, wcześnie oba półfinały na zero) z powodzeniem dosiadał konia Gustique. Brąz zdobyła Juliana Suska, która w finale startowała na klaczy Tokajer, na której w zeszłym roku doskonale radziła sobie w ME juniorów.

Dzieci

Maedaliści HPP dzieci 2019

To jedyna kategoria HPP 2018/19, w której lider po kwalifikacjach obronił w finale pierwszą pozycję. Dokonała tego startująca na koniu Monsun Daria Pietrzak, która mimo że ma niespełna 13 lat, już wcześnie dobrze pokazywała się w konkursach 130 cm. Drugie miejsce zajęła wczorajsza triumfatorka Open Julia Jabłońska (na Con Rubina w zawodach finałowych miała tylko jeden błąd). Brąz wywalczyła ze stratą 0,25 punktu do srebra Maria Brańka Borja na Reflection.