wechta strzegom

Podsumowanie najważniejszykch konkursów dnia na zawodach ogólnopolskich.

Strzegom

Tu w konkursie Grand Prix siedem par pokonało parkur składający się z 13 przeszkód i 16 skoków bez punktów karnych. Rywalizacja była bardzo zacięta, bowiem w rozgrywce wszyscy jechali szybko i do tego bezbłędnie. Wygrał Maksymilian Wechta na koniu Fibonacci.

- Fibonacci chodził już nawet konkursy zaliczane do światowego rankingu, ale niestety podczas Cavaliady w Pozaniu skaleczył się i teraz były to dopiero jego pierwsze zawody po ponad czteromiesięcznej przerwie. Myślę, że to dla mnie przyszłościowy koń. Może on nie jest taki efektowny, ale za to dokładny i szybki - powiedział zwycięzca.

Na drugim miejscu uplasował się Jarosław Skrzyczyński na Greatest, a na trzecim Jakub Krzyżosiak na Direstrait.

Finał średniej rundy wygrał Mściwoj Kiecoń na klaczy Digisport Codeina.

Glinik Zaborowski

W Grand Prix ZO w Gliniku Zaborowskim trzy pary pokonały obydwa nawroty bezbłędnie. Najlepszy okazał się Mateusz Tyszko na Zirocco Air. Drugie miejsce zajął Artur Kufel na Jastine, a trzecie Natalia Koziarowska na Antinie.

tyszko

W finale średniej rundy pierwsze dwa miejsca wywalczył Krzysztof Mazur na koniach Allilah i Cicero.

Leszno

W Lesznie odbyły się Akademickie Halowe Mistrzostwa Polski. Grupę A na poziomie 125/130 cm wygrała Olga Celska na koniu Hip Hop. Drugie miejsce zajął Piotr Kaliszuk na Chacco Dor, a trzecie Alicja Maślana na Rebusie.

W Grand Prix halowych zawodów ogólnopolskich tylko Andrei Shalohin pokonał parkur bezbłędnie i dokonał tego na dwóch koniach - Farley i Corinie. Trzecie miejsce zajął Hubert Polowczyk na Courtney 11, który na Alo-Varo P wygrał też dzisiaj średnią rundę.