028

Polska drużyna dzieci zwyciężyła w Pucharze Narodów CSIOCH w Samorin, a juniorzy w swoich zmaganiach zajęli miejsce trzecie. Grand Prix w Ptakowicach wygrał Jarosław Skrzyczyński.

CSI Samorin

W konkursie Pucharu Narodów CSIO dzieci w Samorin wystartowało sześć ekip. Po bardzo dobrych przejazdach zwyciężyły reprezentantki Polski, a ich wynik końcowy to jeden punkt karny. Drużyna startowała w składzie: Klara Kozioł i Rocky, Laura Kłapińska i Captain, Maria Brańka-Borja i Camilla oraz Daria Pietrzak i Monsun. Te dwie ostatnie pary zaliczyły double clear.

Drugie miejsce zajął team z Niemiec (wynik 4 punkty karne) , a trzecie – z Czech (8 punktów).

W konkursie indywidualnym tych zawodów, na wysokości 125 cm, zwyciężyła Maja Marchwicka na koniu Szafir M, a druga była Wiktoria Jannasz na White Shot.

W zmaganiach w Pucharze Narodów CSIO juniorów polska ekipa zajęła miejsce trzecie. Startowali w składzie: Laura Barańska i Codetia VDL, Aleksandra Zybała i Sophia, Zuzanna Jarocka i Chito Blue oraz Mikołaj Barański i Do It. Konkurs ukończyli z wynikiem 47 punktów karnych, a łącznie rywalizowało w nim siedem ekip. Wygrali Niemcy (wynik 31 punktów karnych) a drudzy byli Włosi (32).

W konkursie 130 cm zawodów CSI2* Jakub Krzyżosiak na Chardonnay Szumawa zajął miejsce trzecie.

Wyniki CSIOCH TUTAJ.

Wyniki CSIOJ TUTAJ

ZO Ptakowice

W dzisiejszym Grand Prix zawodów w ośrodku jeździeckim Lando zwyciężył Jarosław Skrzyczyński na Just Riding California BS. On jako jedyny bezbłędnie pokonał parkur podstawowy i niepotrzebna była już rozgrywka. Drugie miejsce z punktem za przekroczenie normy czasu zajęła Magda Kamińska na Que Serando, a trzeci był Mateusz Tyszko na koniu Forest. W finale Rundy Srebrnej mistrz Polski również był najlepszy, tym razem na koniu Quick Step.