grzelczyk

W dzisiejszych międzynarodowych Grand Prix z Polaków najlepiej spisali się Kamil Grzelczyk i Maksymilian Wechta.

CSI, CSIO Ciekocinko

Do rozgrywki konkursu Grand Prix dostały się 4 z 51 startujących par. Wygrał Duńczyk Theodor Linde na Grand Cru Van Paemel, a najlepiej z Polaków spisał się Kamil Grzelczyk, który na Wibaro zajął drugie miejsce. Piąty z jednym punktem za czas był Adam Grzegorzewski, który startował na wracającym na parkury Zazou Szumawa. O pechu może mówić walczący o kwalifikację olimpijską Wojciech Wojcianiec, który, podobnie jak w piątek na Cassio Melloni, dziś na Chintablue zrobił jedną zrzutkę i ostatecznie zajął 8 miejsce. Dziewiąty był Grzegorz Kubiak na Szulerze.

Bez wygranej, ale dobrze spisali się polscy zawodnicy kategorii młodzieżowych. W Grand Prix młodych jeźdźców Martyna Kałdonek na Cartograns Kiss i Michalina Szmytka na Caxais Do Sul miały po 5 punktów karnych i zajęły odpowiednio 6 i 8 miejsce.

W Grand Prix juniorów Olga Skrobacz na Quincy dostała się do rozgrywki i ostatecznie była czwarta, a po 1 punkcie za czas mieli Zuzanna Jarocka na Chito Blue i Mikołaj Barański na Do It.

Z kolei w Grand Prix dzieci Iga Biegalska na Doravelli i Julia Jabłońska na Conn Rubinie zrobiły po zrzutce w rozgrywce i zajęły 4 i 5 miejsce. Bez błędów na przeszkodach, ale z przekroczeniem normy czasu pojechały Maria Brańka-Borja na Camilli i Laura Kłapińska na Captainie.

Finał 140 cm wygrał Mateusz Tyszko na koniu Forest.

CSI Wiener Neustadt

W Grand Prix Maksymilian Wechta na Quinchelli dostał się do rozgrywki i w konkursie zajął 4 miejsce. Paulina Malinowska na Crown Prince 2 miała 4 punkty karne i została sklasyfikowana na pozycji 11. Konkurs wygrał Ales Opatrny na koniu Forewer.