W Valkenswaard już w sobotę rozdano punkty. Na krajowych hipodromach najważniejsze rozstrzygnięcia weekendu zapadną dziś po południu.

CSI5* GCT Valkenswaard
Do 9 zawodów z cyklu GCT przystąpiło aż 19 zawodników z pierwszej 20 rankingu FEI. Wygrał jednak zajmujący 26 miejsce Alvaro de Miranda Neto z Brazylii na koniu AD Rahmannshof's Bogeno (na zdjęciu na górze). Do rozgrywki awansowało 5 zawodników, w tym aż 3 Holendrów, którzy zajęli ostatecznie miejsca od trzeciego do piątego. Po zawodach w Holandii nastąpiła zmiana na pozycji lidera. Za jedenaste miejsce kolejne punkty zdobyła Laura Kraut i to ona teraz prowadzi, a Christian Ahlmann, który tym razem nie awansował do drugiego nawrotu, spadł na drugie miejsce.
Wyniki GP TUTAJ
Ranking TUTAJ

CSN Zagórów
Na pierwszy plan na krajowych hipodromach wysuwa się Grand Prix na CSN w Zagórowie, które rozpocznie się o godzinie 17.oo. Pierwszego dnia dużą rundę wygrał Marek Wacławik na Amorniku (na zdjęciu), drugiego Jarosław Skrzyczyński na Baltazar du Rouet. Trudno jednak wytypować faworyta, bowiem na liście startowej oprócz zawodników z polskiej czołówki są dobrzy skoczkowie z Brandenburgii, w tym reprezentanci SO Neustadt Dosse. Wczoraj jeden z nich - Max Hillmar zajął drugie miejsce. Ekipa TylkoSkoki dziś w Zagórowie będzie w komplecie wraz z fotoreporterką Katarzyną Boryną i studiem Pif Paf. Już  we wtorek na TylkoSkoki będzie można obejrzeć relację video z konkursu Grand Prix.
Lista startowa GP TUTAJ

MP/PP K i MK Strzegom
W Strzegomiu dziś odbędą się finały Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Kucy i Małych Koni. W mistrzowskiej kategorii w grupie D prowadzi Adam Grzegorzewski, który po dwóch półfinałach zachowuje zerowe konto.