175

Zakończył się finałowy dzień zmagań FEI Youth Nations Cup w Opglabbeek. Polska drużyna juniorów ukończyła Puchar Narodów na miejscu czwartym.

Do startu w dzisiejszym konkursie przystąpiło 6 drużyn, które zakwalifikowały się do niego już w czwartek. Polska drużyna ukończyła zmagania na miejscu czwartym. Najlepiej spisał się Filip Lewicki na Corrado X (na zdjęciu), który parkur ukończył tylko z jednym punktem za przekroczenie normy czasu. Jeden błąd miała Wiktoria Bedyńska na Lacoste 142. Mikołaj Barański na Do It zjechał z placu z wynikiem 5 punktów karnych, a Aleksandra Kierznowska na Badorette - z dwoma zrzutkami. Łączny wynik drużyny to 10 punktów karnych. Po wszystkich przejazdach dwie drużyny zachowały zerowe konto i czekała je rozgrywka o zwycięstwo. W niej trzy bezbłędne starty zaliczyła drużyna Niemiec w składzie: Anna Jurisch, Britt Roth, Alina Sparwel i Matthis Westendarp. Drugie miejsce zajął team z Wielkiej Brytanii (Sienna Charles, Allana Clutterbuck, Bejnamin Clark i Oliver Fletcher, 4 punkty karne w rozgrywce), a trzecie – Belgia (Roy van Beek, Anthony Phillipaerts, Thibault Phillipaerts i Evelyne Putters, wynik 4 punkty karne).

W Pucharze Narodów dla kuców zwyciężyli Brytyjczycy, w kategorii dzieci - Holendrzy, a w młodych jeźdźcach – Stany Zjednoczone.