014 5620 J SkrzyczynskiJarosław Skrzyczyński wygrał Grand Prix w Zagórowie. Mistrzem Polski Kuców został Adam Grzegorzewski. Mistrzem Polski Młodzików - Michał Konarski

CSN Zagórów - Skrzyczyński po raz czwarty

Grand Prix zawodów CSN w Zagórowie zgromadziło na starcie grupę dobrych zawodników z Polski i Brandenburgii. Mimo że parkur miał wysokość 145 cm i zawierał dwie zagadki techniczne 014 5525 M Kiecon(jedną linię na 27 metrów i drugą na 23,5), do rozgrywki awansowało aż 12 par. W niej wielką klasę zaprezentował jadący jako ostatni Jarosław Skrzyczyński na koniu Baltazar du Rouet. Postawił wszystko na jedną kartę. Jechał bardzo szybko i wykonywał krótkie najazdy. Tym samym po raz czwarty z rzędu triumfował w GP najlepiej dotowanych zawodów CSN w Polsce. W nagrodę otrzymał 8 tysięcy złotych. Drugie miejsce zajął jego kolega klubowy Mściwoj Kiecoń na Celane Z, a trzecie Krzysztof Ludwiczak z HEAA Turek na A New President. W finale Małej Rundy bezkonkurencyjny był Mściwoj Kiecoń, który zajął pierwsze dwa miejsca na koniach Digisport Corrada i Gloria.

J014 5612 K Ludwiczakuż teraz zapraszamy do obejrzenia relacji video z pełnego emocji konkursu Grand Prix w Zagórowie, którą opublikujemy we wtorek. Jeszcze w tym tygodniu na naszym portalu ukaże się galeria zdjęć z tych zawodów autorstwa Katarzyny Boryny.

Kuce w Strzegomiu - Grzegorzewski szóstym Mistrzem Polski 2013

Na zakońcGrzegorzewski MPzonych dziś w Strzegomiu Mistrzostwach Polski i Pucharach Polski Kuców i Małych Koni najbardziej prestiżową kategorię – grupę D – wygrał Adam Grzegorzewski na koniu Kalahari Duke. Tym samym zawodnik Agro-Aves Gajewniki uzostał szóstym tegorocznym Mistrzem Polski. Do tego sukcesu dołożył jeszcze zwycięstwo w Pucharze Polski w grupie E na koniu Okarino.

Siódmym Mistrzem Polski został jedenasto letni Michał Konarski

W ramach grupy A2 rozdano medale w kategorii młodzików, czyli dzieci w wieku od 9 do 11 lat. Po 4 przejazdach czyste konto zachowało 6-ciu z 15-tu zawodników startujących w tej kategorii. Rozgrywka była więc bardzo emocjonująca. Najlepszy czas uzyskał Michał Konarski na Lady Laura 3 z LKS Stragona, srebrny medal zdobyła Zofia Flerkowska na Mon Cherie a brązowy Maria Baehr na Orlit. Gratualcje.

W pozostałych grupach zwyciężali:

A1: Aleksandra Kierznowska (KJ Kietlów)/Ferrari
B: Aleksandra Bolko (CH Jaszkowo)/Billy
C: Agata Ciszek (bpk)/Jos

Szerszą relację z zawodów i fotogalerię zamieścimy w przyszłym tygodniu.

Medaliści Mistrzostw Polski Kuców: Adam Grzegorzewski, Magdalena Majchrzak, Franciszek Kowalczyk

Medaliści MP Kuców: Adam Grzegorzewski, Magdalena Majchrzak, Franciszek Kowalczyk