Kubiak Bogusławice 2019 aut Damian Pacholczyk

Wczoraj na zagranicznych hipodromach reprezentanci Polski znowu znajdowali się w czołówkach konkursów.

CSI4* Tetouan

Późnym wieczorem zakończył się zaliczany do grupy C Longines Rankings konkurs 150 cm, na którego liście startowej znajdowało się 48 par. W pierwszym nawrocie najlepszy był Grzegorz Kubiak na Szulerze. Bezbłędnie pojechał też Andrzej Opłatek na Stakkatanie. Obaj w rundzie zwycięzców zachowali zerowe konta i ostatecznie Opłatek zajął miejsce 4, a Kubiak 5. Mniej szczęścia mieli Wojciech Wojcianiec na Chintablue i Jan Bobik na Chacco Amicor, którzy zrobili po zrzutce w przejazdach podstawowych i zostali sklasyfikowani na pozycjach 13 i 17.

Wygrał Stefan Eder z Austrii na koniu Dr Scarpo.

CSI2* Wiener Neustadt

W konkursie zwykłym 140 cm Kamil Grzelczyk na Mister Dr Heigl pojechał bezbłędnie i zajął 7 miejsce. Dziewiąty był Maksymilian Wechta, który na koniu La Calidad miał jeden punkt karny za przekroczenie normy czasu.

Jak pisaliśmy wczoraj rano, Adam Grzegorzewski na 7-letnim Hanky Panky St Ghyvan wygrał rundę młodych koni, wyprzedzając drugą parę: Ignace’a Philipsa (BEL) na Modest VD Vroente o zaledwie 9 setnych sekundy.

CSI2* Riesenbeck

W zaliczanym do LR finale średniej rundy 145 cm Michał Kaźmierczak na Dame De Pique miał zrzutkę i zajął 24 miejsce. Wygrał Jan Wernke z Niemiec na Queen Mary 10. W konkursie małej rundy 135 cm Polak na Fontaine Blue miał 0 punktów karnych, ale spokojna jazda sprawiła, że para zajęła daleką pozycję.