78347977 454593931912978 3327788902013468672 n

W Memoriale Generała Michała Gutowskiego na zawodach ogólnopolskich w Lesznie najlepszy był reprezentant Estonii – Paul-Richard Argus.

HZO Leszno

Do startu w dzisiejszym Grand Prix przystąpiło 19 par. W finałowej rozgrywce walczyło 5 z nich, a najlepsze przejazdy należały do gościa z Estonii. Paul-Richard Argus zajął miejsce pierwsze na Jay-Z Bee, a drugie na koniu Renessin, z którym zajmuje piątą lokatę w rankingu olimpijskim grupy C. Polska publiczność będzie mogła oglądać zawodnika w przyszłym tygodniu, podczas Cavaliady w Poznaniu. Trzeci był dziś Hubert Polowczyk na klaczy Courtney 11. W finale Rundy Średniej triumfował Mściwoj Kiecoń na Digisport Codeina, a drugi był Estończyk na Ping Pong V. Na miejscu trzecim uplasował się Leszek Gramza na Cassario.

CSI4* Monachium

W konkursie Grand Prix startowało 50 par, a do finałowego barażu zakwalifikowało się 13 z nich. Wygrał reprezentant gospodarzy - Guido Klatte na hanowerskim Asagan M. Miejsce drugie zajął Max Kühner z Austrii na Cornet Kalua, a trzecie – Niemka Kathrin Müller na Felitia DH. Reprezentant Polski – Jan Bobik, startujący na koniu Chacco Amicor, po dwóch błędach zrezygnował z dokończenia przejazdu.

CSI3* Gorla Minore

W zaliczanym do światowego rankingu Grand Prix najlepszy był Szwajcar Mathias Schibli na Quno. Drugi był Filippo Moyersoen z Włoch na Sundance, a trzecie miejsce zajął jego rodak Gianni Govoni na Lucaine. Andrzej Opłatek na Stalando 2 zjechał z parkuru z wynikiem 16 punktów karnych. Reprezentant Polski w konkursie 135 cm miał jedną zrzutkę na Odile du Soufflet.

CSI2* Lier

W Grand Prix zwyciężył reprezentant Irlandii - Harry Allen na Izzy By Picobello. Drugi był jego starszy brat Bertram Allen na Go To Fortuna, a trzeci Belg Thomas Gilles na koniu Edison Van Schuttershof. Michał Ziębicki na First Lady miał 5 punktów karnych. W zmaganiach na poziomie 135 cm dwa bezbłędne przejazdy odnotowała Anna Szary-Ziębicka na koniach Luciano i Gentleman, zajmując 15 i 16 miejsce.