Puchar Jaszowa 2

Tych dwóch zawodników wygrało w niedzielę krajowe konkursy Grand Prix.

ZO1* Leszno

Tu w konkursie Grand Prix najlepszy okazał się Łukasz Wasilewski na Hellum H&H (KWPN, 2012, Charisma/Numero Uno). Czy ten młody 7-letni koń okaże się następcą Wavantosa? Zobaczymy. Na razie progresuje dość szybko. W sezonie letnim chodził konkursy od 110 do 130 cm i przyczynił się do zwycięstwa Wasilewskiego w organizowanym przez KJ Agro-Handel Śrem Turnieju Nadziei Olimpijskich i Orła Białego, teraz wygrał nie tylko pierwsze Grand Prix na ZO ale i pierwszą klasę 140 cm.

Drugie miejsce zajął Mściwoj Kiecoń na klaczy Digisport Codeina, a trzecie Daria Kobiernik na Winchesterze. Do rozgrywki weszło 9 z 28 startujących par.

W finale średniej rundy triumfowała Hanna Osieka na Digisport Callista. Były to ostanie w tym roku zawody ogólnopolskie. Kolejne już w 2020 odbędą się dopiero pod koniec stycznia.

Wyniki TUTAJ

ZR Jaszkowo

To zawody regionalne, ale Gwiazdkowe Grand Prix o nagrodę ZM Agro-Handel ma ugruntowany prestiż, stąd wzmianka o nim zawsze znajduje się na naszym portalu. Obsada zawodów była jak co roku rekordowa (tym razem 343 konie) jednak w samym Grand Prix (130 cm) wystartowało tylko 15 par. Wygrał Łukasz Krajewski na First Pleasure 5, który jako jedyny pokonał parkur podstawowy bezbłędnie. Miejsca drugie i trzecie zajął Rafał Krajewski na koniach Cokowaah i Carmen P.

Zawody te zakończyły też całoroczny cykl o „Puchar Jaszkowa”. Na podium w kolejności stanęli: Łukasz Krajewski, Hanna Jachimowicz i razem na trzecim miejscu Marta Romanowska i Witold Hudzik (na zdjęciu).