wojciech wojcianiec chintablue

Zamknięta została lista zgłoszeń zawodów w skokach przez przeszkody CSI2*YH Zielona Góra.

Do rozpoczęcia pozostały już tylko 3 dni. Zmagania rozpoczną się w czwartkowe popołudnie. W sobotę odbędzie się memoriał młodej amazonki Pauliny Kopacz, a w niedzielę najważniejszy konkurs: zaliczane do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej Grand Prix z pulą nagród 100 000 zł.  W WOSiR Drzonków zobaczymy 111 zawodników reprezentujących 10 państw. Poza polską na arenie zawisną flagi: argentyńska, belgijska, białoruska, bułgarska, niemiecka, łotewska, litewska, rosyjska i słowacka.

W CSI Zielona Góra wystartuje 8 zawodników z najlepszej dziesiątki rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego: aktualny mistrz Polski Wojciech Wojcianiec, Krzysztof Ludwiczak, Jarosław Skrzyczyński, Maksymilian Wechta, Jan Bobik, Kamil Grzelczyk, Michał Kaźmierczak i Adam Grzegorzewski.

Na zawodach pojawi się też mieszkający w Polsce reprezentant Belgii Jan Vinckier, zwycięzca wielu konkursów zaliczanych do światowego rankingu, w tym Grand Prix CSIO4* w Lummen. Zobaczymy też doskonale znanych z polskich parkurów: wielokrotnego mistrza Litwy Andriusa Petrovasa oraz Thomasa Brandta z Niemiec, który w 2017 roku zajął 4 miejsce w Grand Prix CAVALIADY w Poznaniu. Pojawią się też Niemki  Sabrina Berger, która w swojej karierze wygrała Grand Prix na CSI2* Wiener Neustadt, i złota medalistka mistrzostw Europy dzieci 2018 Charlotte Hoeing. Na parkurze w Drzonkowie zobaczymy również młodego Belga Gillesa Nuytensa, który w zeszłym roku zajął 4 miejsce na ME juniorów, i Michala Zaka ze Słowacji, który w swojej karierze wygrał 52 konkursy międzynarodowe.

W związku z pandemią COVID-19 zawody odbędą się bez publiczności, za to wszystkie konkursy transmitowane będą przez internet na Facebooku CSI Zielona Góra i na TylkoSkoki.pl.

Współorganizatorami imprezy są KS Jumping Events Poznań i WOSiR Drzonków.