Straw IMG 6775

W Grand Prix zawodów ogólnopolskich w Warce najlepszy był Maksymilian Wechta, a w Damasławku triumfował Dawid Rakoczy.

ZO PLJ Warka

W finale Rundy Złotej wystartowało dziś 40 par, a do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się siedem z nich. „Double clear” udało się odnotować trzem zawodnikom, a najszybszy z nich był Maksymilian Wechta na 9-letnim ogierze Fibonacci S. Na miejscu drugim uplasował się Sławomir Szlachta na Just Riding California BS, a na trzecim Dawid Kubiak na Flash Blue B.

Straw IMG 6803

Dawid Kubiak powrócił na pozycję lidera najbardziej prestiżowej kategorii PLJ. Na drugie miejsce awansował Grzegorz Kubiak, a na trzecie spadł dotychczasowy lider Arkadiusz Fimmel.

W finałowym konkursie Srebrnej Rundy zwyciężył zawodnik KJ Agro-Handel Śrem – Jarosław Skrzyczyński dosiadający konia For Passion. Drugie miejsce zajął Adam Grzegorzewski na klaczy Happylina, który tym wynikiem zapewnił sobie prowadzenie w tabeli Rundy Srebrnej Polskiej Ligi Jeździeckiej. Na trzecim miejscu znalazła się Michalina Krzyżyńska na Cristiano.

W rankingu Rundy Srebrnej prowadzi Grzegorzewski, a dwa punkty straty ma do niego Antoni Strzałkowski. Na pozycji trzeciej plasuje się obecnie Dawid Kubiak.

Finał Rundy Brązowej wygrał Michał Kaźmierczak na klaczy Hokey Pokey, a drugi był Łukasz Jończyk na Obora’s Hennessy. Ci zawodnicy nie zbierali punktów do tej kategorii Polskiej Ligi Jeździeckiej. Zdobyła je za to amazonka z miejsca trzeciego – Maja Szewczyk dosiadająca konia Werbel. Tym samym zawodniczka jest obecnie liderką tabeli. Na kolejnych pozycjach plasują się Zuzanna Prymek oraz Lena Maruszak.

ZR Damasławek

IMG 0787

W konkursie Grand Prix, będącym XVIII Memoriałem Angeliki Jach, wystartowało 17 par. Po czterokonnej rozgrywce zwyciężył reprezentant Budzyńskiego Klubu Sportowego Kłos – Dawid Rakoczy na 11-letnim wałachu Cloud. Drugi był Rafał Krajewski na klaczy Cokowaah, a trzeci Marek Lewicki na La Pezi, który miał najlepszy czas, ale szybką jazdę przypłacił jedną zrzutką.

Polacy za granicą

Podwójnie bezbłędny w konkursie 140 cm w belgijskim Lier był dziś kadrowicz – Przemysław Konopacki. Na 91 startujących par zajął miejsce 10 na Volo’s Diamond i 30 na Duke.