Straw IMG 8588

W Grand Prix zawodów ogólnopolskich w Biskupcu triumfował Wojciech Wojcianiec. Mściwoj Kiecoń zwyciężył w najważniejszym konkursie CSN w Görlitz. Podsumowujemy wydarzenia niedzieli.

ZO Biskupiec

W dzisiejszym Grand Prix 5 z 37 startujących par rywalizowało o zwycięstwo w finałowej rozgrywce. Ostatecznie nie do pokonania okazał się być aktualny mistrz Polski – Wojciech Wojcianiec na 11-letnim Chintablue. Na miejscu drugim uplasował się Mateusz Tyszko na Zirocco Air, a na trzecim reprezentantka gospodarzy - Natalia Palmowska na Lviv PKZ. Te trzy pary odnotowały „double clear”.

W Finale Średniej Rundy startowało 56 par. Tutaj również triumfował zawodnik, który w swojej karierze zdobył złoty medal mistrzostw Polski – Kamil Grzelczyk na siwym Wibaro. Druga była Natalia Palmowska na Cerember Me M, a trzeci Stanisław Przedpełski na Piccolo.

Polacy za granicą

Startujący w zawodach CSN w niemieckim Görlitz Mściwoj Kiecoń triumfował dziś w konkursie Grand Prix. Dosiadając konia Baccord, pokonał 33 inne pary. Film z przejazdu poniżej:

W belgijskim Opglabbeek Andrzej Opłatek miał dziś jeden błąd w konkursie 145 cm, dosiadając Odile du Soufflet. Ostatecznie para uplasowała się na 24 pozycji. W konkursie dla koni 7-letnich na Nordsturm 15 reprezentant Polski zajął miejsce 13, a w 8-latkach na Le Cordial - 11. W Grand Prix zawodnik zrezygnował z dokończenia przejazdu.

TNOiOB Olsza

W najważniejszym konkursie piątego etapu Turnieju Nadziei Olimpijskich i Orła Białego w Olszy zwyciężył Łukasz Brzóska dosiadający konia Casalletto. Na miejscu drugim uplasowała się Agata Dahlke na Eulve, a na trzecim Marcin Wesoły na koniu G. W tabeli kategorii Profi TNOiOB liderem pozostaje Łukasz Wasilewski. Drugi jest obecnie dzisiejszy zwycięzca, a trzeci Dominik Słodczyk.