110717656 1674859022670852 1769874484995120660 o

W Grand Prix CSIO3* w Pradze najlepszy z reprezentantów Polski był dziś Wojciech Wojcianiec. Trzecie miejsce w konkursie LR zajął Jarosław Skrzyczyński. Podsumowujemy wydarzenia niedzieli.

CSIO3* Praga

W dzisiejszym Grand Prix wystartowało 60 par. Do finałowego barażu zakwalifikowało się 15 z nich, a najlepszy przejazd należał do zawodniczki z Belgii – Gudrun Patteet dosiadającej klaczy Sea Coast Kashmira Z. Na miejscu drugim uplasował się Maurice Tebbel z Niemiec na Don Diarado, a na trzecim Holender Jur Vrieling na VDL Glasgow vh Merelsnest. Najlepszy spośród naszych reprezentantów był aktualny mistrz kraju Wojciech Wojcianiec na 11-letnim Chintablue, który po jednej zrzutce w przejeździe podstawowym zajął 23 miejsce. Sześć punktów karnych miał Przemysław Konopacki na Volo’s Diamond (miejsce 28), a Andrzej Opłatek na Stakkatanie oraz Jarosław Skrzyczyński na Chacco Amicorze odnotowali po dwa błędy.

W konkursie 145 cm, zaliczanym do LR, 12 z 67 startujących par pokonało parkur bezbłędnie. Reprezentant Polski Jarosław Skrzyczyński na 12-letnim Jerico zajął w tych zmaganiach wysokie trzecie miejsce. Wyprzedzili go tylko Włoch Emilio Bicocchi na Flintonie oraz zwycięzca – Pius Schwizer ze Szwajcarii na Cortney Cox.

ZO Bogusławice

Z powodu burzy nie udało się dziś rozegrać konkursu Grand Prix. W Rundzie Średniej kolejne w ostatnim czasie zwycięstwo odniósł zawodnik KJ Strzała Krubiczew – Antoni Strzałkowski na wałachu Mister Cash. Druga była Nina Milczarek na klaczy Cyandra, a trzecia Matylda Kasner na Aresie.

CSI4* Grimaud

Wczoraj wieczorem rozegrane zostało czterogwiazdkowe Grand Prix. W nim po siedmiokonnej rozgrywce triumfował Brytyjczyk Scott Brash na koniu Hello Jefferson. Na miejscu drugim uplasował się Edward Levy z Francji na klaczy Rebeca LS, a na trzecim Jos Verlooy na wałachu Igor. Zwycięski przejazd poniżej: