IMG 20200830 WA0002

Znamy już wszystkich medalistów młodzieżowych mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Jakubowicach.

IMG 20200830 WA0000

W finałowym konkursie grupy C trzy pary rywalizowały w rozgrywce. Wygrał Kevin Pszowski na wałachu Legionista, drugie miejsce zajęła amazonka TKJ Garbówek Antonina Jaworska na Ten Ankers Sheelahom, a trzecie Wiktoria Von Mauberg na Koekoekshof Mariska.

IMG 20200830 WA0009

W grupie A2 10 par zachowało zerowe konto aż do ostatniego dnia zawodów. Po rozgrywce na najwyższym stopniu podium stanęła amazonka SKJ Mustang Jaworzno – Małgorzata Babczyńska na klaczy Jagienka. Tuż za nią uplasowała się Zuzanna Przybylska z JUKS Abakus Kaczyna na Orchid’s Highland Surprice, a trzecie miejsce zajęła Kornelia Jurasz z KJ Podkowa Gruszczyn na ogierze Rolex 2.

IMG 20200830 WA0018

W finale grupy A1 w rozgrywce również walczyło 10 par. Tu najszybsza i bezbłędna była Natalia Kręgielska z TKJ Garbówek na klaczy Santa. Miejsce drugie zajęła Wiktoria Cwalina z Podkowy Gruszczyn na wałachu S-Piorun, a trzecia była Paulina Słoniec z KJ Trachy Sośnicowice na Wendy.

IMG 20200830 WA0033

Finał grupy D zakończył się zwycięstwem amazonki KJ Podkowa Gruszczyn – Nell Sówki na wałachu Ben Gun. Na drugiej pozycji uplasowała się Oliwia Płatek z Kieleckiego Klubu Jeździeckiego na 11-letnim wałachu Makuba 21, a trzecia była Olga Tuliszkiewicz z KJ Sokół Damasławek na ogierze Funny Boy.

FB IMG 1598811521884

W ostatnim z konkursów – finale grupy E – dwie amazonki walczyły o złoty medal w rozgrywce. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęła Natalia Sydow z KJ Gronówka dosiadająca konia Isti. Druga była Emilia Pietrzak z KJ Jumping Team Brynica na koniu Testarossa, a Julia Biskup z KJ Liliówka Stęszewko na klaczy Tekila-K zajęła miejsce trzecie.