chrzanowskiJan Chrzanowski na koniu Nugatino VGZ wygrał konkurs Grand Prix Zawodów Ogólnopolskich w Jaszkowie. W finale Małej Rundy triumfował czternastolatek Adam Grzegorzowski. Ze zmiennym szczęściem startowali Polacy w zagranicznych CSI. Tylko na TylkoSkoki.pl wypowiedź zwycięzcy z Jaszkowa.

Do rozgrywki konkursu Grand Prix zawodów w Jaszkowie awansowały tylko dwie pary. Obie w finałowym barażu nie zrobiły zrzutki i decydował czas. Wgrał Jan Chrzanowski na koniu Nugatino VGZ, a miejsce drugie zajął Grzegorz Kubiak na koniu Denetor.
Jan Chrzanowski (wychowanek Energetyka Rybnik, obecnie bez przynależności klubowej) nie krył zadowolenia ze zwycięstwa: "Cieszę się bardzo z tego sukcesu i z tego, jak skakał koń. Parkur był trudny, długi jak na halę dystans, pełnowymiarowe przeszkody, przed startem najbardziej bałem się potrójnej kombinacji, która wydała się ciasna. Ale miałem to przećwiczone. Trenuję na co dzień z Rudolfem Mrugałą. Nogatino to 8-letni koń, po raz trzeci startował w Grand Prix. Kupiłem go w Danii, kiedy tam pracowałem. Wygrałem na nim mistrzostwa Danii młodych koni w kategorii 5-latków. Zbieżność nazwisk z Janem Chrzanowskim, który teraz mieszka w Szwajcarii czasem bywa kłopotliwa. Znam Janka z dawnych lat.Odaj pochodzimy ze Śląska. Ale teraz nie wszyscy nas rozrózniają, zwłaszcza za granicą. Kiedyś nie chcieli mnie przyjąć na zawody CSI bo system komputerowy wykrył, że Jan Chrzanowski zgłosił 6 koni. W tym roku wystartuję jeszcze na CSI w Jaszkowie i mam nadzieję, że zostanę przyjęty na Cavaliadę do Poznania."
Duża niespodzianką zakończył się w Jaszkowie finał Małej Rundy. Czternastolatek Adam Grzegorzewski pojechał dość szybko, ale nie na tyle, aby być pewnym zwycięstwa. Jednak kolejni zawodnicy, podejmując ryzyko szybszej jazdy, w drugiej fazie popełniali błędy.

Pełne wyniki zawodów w Jaszkowie TUTAJ

Ze zmiennym szczęściem jeździli Polacy za granicą. W Wr. Neustadt w konkursie Grand Prix najlepsza z naszych była Paulina Wielgórska na Picatorze. W mniejszych konkursach dobrze spisywała się Monika Grundkowska, która raz wygrała i dwa razy była trzecia. W Hanowerze Oskar Murawski w jednym z konkursów dla młodych koni był drugi. Konkurs Grand Prix zawodów German Classics dotowany kwotą 75 000 Euro wygrał Ludger Beerbaum na koniu Chaman. Jak informowaliśmy wcześniej Ludger w Hanowerze startował na kupionym w Polsce Zinedine. Po bezbłędnym przejeździe w pierwszym konkursie, w finale Młodych koni (145 cm!) para miała jedną zrzutkę. Na zawodach w Strazeele we Francji reprezentujacy Polskę Igor Kawiak, w Grand Prix popełnił błąd i zajął odległe 24. miejsce. Najlepiej spisał się pierwszego dnia kiedy to konkurs dużej rundy ukończył na miejscu 7. Lepiej w Grand Prix na CSI Oliva w Hiszpani spisał się Jan Chrzanowski. Pokonał parkur bez zrzutek, ale z przekroczeniem normy czasu i z jednym punktem ukończył zawody na miejscu 14. Inne warte odnotowania wyniki reprezentanta Polski to 4. miejsce w średnie rundzie w sobotę i miejsce 10. w piatek w dużej rundzie.