055 1

W Gorla Minore po raz kolejny triumfował Andrzej Opłatek. W Lesznie rozegrany został finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W 5* Grand Prix we Francji najlepszy był Denis Lynch. Podsumowujemy wydarzenia niedzieli.

CSI3* Gorla Minore

Andrzej Opłatek zaliczył kolejne zwycięstwo podczas zawodów we Włoszech – dziś był najlepszy w konkursie na poziomie 140 cm. Dosiadając Odile du Soufflet, pokonał 16 innych par w finałowej rozgrywce.

Na miejscu drugim uplasowała się Włoszka Marta Botanelli na koniu Finca S, a na trzecim jej rodak Cristian Pitzianti na Quantum II R Z. W konkursie Grand Prix startowało dziś czterdziestu jeźdźców. Po sześciokonnej rozgrywce zwyciężył Szwajcar Anthony Bourquard na koniu Janus VB. Miejsce drugie zajął Christoph Nothegger z Austrii na Twilight 2, a trzecie Włoch Francesco Turturiello na Quite Balou. Reprezentant Polski na koniu Diaroubet zjechał dziś z parkuru z 12 punktami karnymi w przejeździe podstawowym.

Glinik Zaborowski

120007606 1067859406966631 981193829951333774 n

W dzisiejszym Grand Prix - XII Memoriale Hubala Henryka Dobrzańskiego - startowało 17 par, a 9 z nich zakwalifikowało się do rozgrywki. Najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy - Sławomir Szlachta na Just Riding California BS. Na miejscu drugim uplasował się Michał Kaźmierczak na Merlin Van't Heike, a na trzecim Jarosław Koziarowski dosiadający konia Chenet.

OOM Leszno

Na hipodromie JKS Przybyszewo rozegrany został finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W kategorii kuców najlepszą zawodniczką została Luna Kowalonek z JUKS Abakus Kaczyna dosiadająca konia Borsalino. Miejsce drugie zajęła Kornelia Jurasz z KJ Podkowa Gruszczyn na ogierze Rolex 2, a trzecie – Julia Ganowska z KJ Ranczo Kołata na klaczy Tiffany.

W kategorii dużych koni po zwycięstwo sięgnęła Wiktoria Ryciak z Sopockiego Klubu Jeździeckiego na klaczy Verona. Na drugim miejscu uplasowała się para Stowarzyszenia Interhorse Dobra Nadzieja – Anna Korzeniewska i wałach Caprini 3. Na najniższym stopniu podium stanęła dziś amazonka Stowarzyszenia Tradycja Siedlnica – Weronika Kosińska dosiadająca klaczy Leda.

CSI5* Grimaud

W pięciogwiazdkowym Grand Prix walczyło dziś 46 par, w tym wielu zawodników ze światowej czołówki. W finałowym barażu wystąpiło 9 z nich. Po najszybszym bezbłędnym przejeździe zwycięstwo należało do Irlandczyka Denisa Lyncha, który dosiadał ogiera Cristello. Miejsce drugie zajął dziś reprezentant gospodarzy Simon Delestre na wałachu Hermes, a trzecie jego rodak Julien Epaillard na klaczy Queeletta.

Dziś rozegrano też zaliczany do światowego rankingu konkurs na wysokości 145 cm. Tu triumfował Brazylijczyk Pedro Veniss na ogierze Boeckmanns Lord Pezi Junior. Drugi był Niemiec Marcus Ehning dosiadający wałacha Priam du Roset, a trzecie miejsce zajęła para z Belgii – Zoe Conter i klacz La Una.