DSC0531316 07 202019 07 2020

Nowym liderem Kategorii Złotej PLJ przed finałem jest Adam Grzegorzewski. W Opglabbeek czwarte miejsce w juniorskim Grand Prix zajęła Juliana Suska. Kolejny konkurs z rzędy wygrał w Gorla Minore Andrzej Opłatek.

CSIO Opglabbeek

Dziś rozegrano konkursy Grand Prix. W kategorii juniorów najlepiej spisała się złota medalistka mistrzostw Polski, która po bezbłędnym przejeździe zarówno w parkurze podstawowym, jak i w trzynastokonnej rozgrywce zajęła miejsce czwarte na Tokajer 8. Wygrała para z Belgii – Alexander Heusen na Duel de Hsp, druga była Anastasiya Bondarieva z Ukrainy na ogierze Capri, a trzecia Emma Bocken z Holandii na koniu Sambuca.

Wyniki TUTAJ.

W Grand Prix dzieci do rozgrywki zakwalifikowała się inna złota medalistka tegorocznych MP – Iga Biegalska, dosiadająca klaczy Doravella. Po jednym błędzie w finałowym barażu zajęła ostatecznie miejsce 12. Wygrała Alicia Bocken z Holandii na klaczy Dagma, druga była Paula Pahl z Niemiec na Easy Kolibra MO, a trzecie miejsce zajęła para z Irlandii – Jack Conlon Gateau na klaczy F-Berlina.

W juniorskim konkursie 130 cm dobrze spisały się Olga Skrobacz na koniu Orida-M oraz Juliana Suska na Charlie Boy, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Finał PLJ Warnik

W konkursie Rundy Złotej triumfował dziś Krzysztof Retka na koniu Ninto Chico. Na drugim miejscu uplasował się Adam Grzegorzewski na klaczy Happylina, który tym samym awansował na pozycję lidera tabeli kategorii Złotej – ma na swoim koncie 92 punkty. Tuż za nim jest Dawid Kubiak (92 punkty), a na trzecie miejsce spadł Antoni Strzałkowski (83 punkty). W dzisiejszym konkursie trzeci był Adam Nicpoń na wałachu Counter.

Klasyfikacja po II półfinale TUTAJ.

Konkurs Rundy Brązowej zakończył się zwycięstwem Leny Maruszak na klaczy Calandra. Tym samym ta amazonka awansowała na pierwsze miejsce w tabeli Kategorii Brązowej. To prowadzenie dzieli z Mają Szewczyk – obie mają na koncie 84 punkty. Miejsce drugie w dzisiejszym konkursie zajęła Aleksandra Zaręba na klaczy Fargita, a trzecie Jacek Zagor na koniu Jetoulon van de Rietvenne.

Klasyfikacja po I półfinale TUTAJ.

Jutro odbędzie się pierwszy z finałów PLJ 2020 – Drużynowy Puchar Polski. Na starcie staną między innymi trzy kluby zajmujące pierwsze miejsce ex aequo: SO Łąck, Agro-Handel Śrem i Infernal Team. Finały indywidualne wszystkich trzech kategorii rozegrane zostaną w niedzielę.

CSI Gorla Minore

Swoją doskonałą formę potwierdził dziś Andrzej Opłatek, który na Odile du Soufflet wygrał szósty z rzędu konkurs podczas zawodów we Włoszech. Pokonał 62 inne pary, a za nim uplasowali się reprezentanci Francji: drugi był Edouard Mathe na koniu Adelasia, a trzeci Lou Favede na Valmy de Kerser.

Reprezentant Polski bezbłędnie pokonał również parkur konkursu 130 cm na koniu Nordsturm 15, zajmując miejsce 19.