DSC02752

W krajowych konkursach Grand Prix triumfowali dziś: Andrei Shalohin (w Michałowicach) oraz Dalia Lehmann (w Lesznie). Mikołaj Barański zajął dziewiąte miejsce w Grand Prix LR zawodów w Walencji, a drugi w klasie 140 cm był dziś Adam Grzegorzewski. Podsumowujemy wydarzenia niedzieli.

CSI2* Valencia

Konkurs Grand Prix, zaliczany do światowego rankingu, zebrał na starcie 52 pary. Parkur podstawowy na wysokości 145 cm bezbłędnie pokonało dziewięć. Wśród nich znalazł się reprezentant Polski – Mikołaj Barański na dosiadanym przez niego od niedawna 11-letnim ogierze Freiherr. W finałowym barażu para odnotowała już punkty karne i ostatecznie uplasowała się na miejscu dziewiątym. Wygrał reprezentant Francji Valentin Marcotte na ogierze Chaccolino, a dwa kolejne miejsca zajęli jeźdźcy z Belgii: Bart Jay Junior Vandecasteele na Kadee van het Heikanthof i Anthony Wellens na l’Escada Cava. Adam Grzegorzewski na ośmioletnim Issemie zjechał z parkuru z wynikiem pięciu punktów karnych w przejeździe podstawowym.

W dwufazowym konkursie na poziomie 140 cm Adam Grzegorzewski zajął dziś drugie miejsce na klaczy Stakata. Szybszy od niego był jedynie Francuz Thibault Lacrevaz na koniu Drievandekamp D Pages. W tym samym konkursie Laura Barańska na wałachu Chuck Norris odnotowała jeden błąd w drugiej fazie.

W finałowym konkursie dla koni siedmioletnich na wysokości 135 cm Mikołaj Barański zakwalifikował się do rozgrywki na Juggle Baraka (KWPN, Etoulon VDL x Concorde) i ostatecznie zajął w nim miejsce siódme. Dzięki temu wałach zajął wysokie drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji siedmiolatków tej imprezy. Najlepszy w tym zestawieniu okazał się wałach Jacksonville Eurohill (KWPN, Emerald x Carambole) dosiadany przez Holendra Michaela Greeve.

HZO Michałowice

W konkursie Grand Prix na poziomie 145 cm wystartowało 10 par. Do rozgrywki zakwalifikowały się dwie z nich. Wygrał zawodnik, który powtórzył sukces bezbłędnego przejazdu w finałowym barażu – Andrei Shalohin z FKJ Zbyszko Wiączyń Dolny na wałachu Farley.

Na drugim miejscu z lepszym czasem, ale też czterema punktami karnymi, uplasował się Michał Kaźmierczak z Riding Center Sosnowice na wałachu Whoopy Boy. Ten sam zawodnik na drugim koniu – wałachu Notis – zajął miejsce trzecie z jednym punktem za przekroczenie normy czasu w przejeździe podstawowym. W finale Rundy Średniej najlepszy przejazd należał do zawodnika KJ Agro-Handel Śrem – Andrzeja Głoskowskiego na wałachu Ducati.

HZO Leszno

Tu w Grand Prix wystartowało 20 par, a w finałowym barażu o zwycięstwo walczyło ich sześć. Doskonały powrót na parkury po dłuższej przerwie zaliczył wałach Casanova 468 dosiadany przez Dalię Lehmann, która w rozgrywce była dziś najszybsza i bezbłędna. Na miejscu drugim uplasował się reprezentant KS Nad Wigrami Mikołajewo – Łukasz Troszczyński na klaczy Cordoba, a trzecia była Julia Jaglarz z Vanto Jumping Team na koniu Groenaannemer van de Lentamel. W rozgrywce walczyła też Magda Kamińska, która wprowadziła do niej dwa konie: Dreamy M oraz Brandy, a także Maryia Mikhailava na Diassini. Ta amazonka triumfowała w dzisiejszym finale Średniej Rundy dosiadając konia La Noblesse Vulkan L.