Logo tylkoskoki

rsz mrf deko 8

Dwa najważniejsze dzisiejsze konkursy podczas Cavaliady Winter Tour wygrali zawodnicy z Holandii. W Walencji bezbłędny przejazd w konkursie LR odnotował Adam Grzegorzewski. 

Cavaliada Winter Tour

Finałowy konkurs Średniej Rundy zebrał na liście startowej 73 pary. Zero punktów karnych w obu fazach odnotowało 25 z nich, a najlepszy przejazd zaprezentował Hessel Hoekstra z Holandii na dziewięcioletnim wałachu Helsinki. Tuż za nim, z czasem gorszym o 0,15 sekundy, uplasował się Jarosław Skrzyczyński na koniu Quick Step, a miejsce trzecie zajął Aleksander Lewandowski dosiadający klaczy Jazzmir van het Halderthof.

rsz speed 4

Najszybszy w Speed&Music był Holenderski zawodnik Piet Rajimakers Jr, który zaprezentował bardzo dynamiczny przejazd na koniu Gomez Imprezz. Drugi był Hessel Hoekstra na wałachu Qstar, a trzecie miejsce mimo jednej zrzutki zajął Maksymilian Wechta na klaczy Celtia II. 

W Małej Rundzie po zwycięstwo sięgnęła Daria Kobiernik na koniu Czwerg. Na kolejnych dwóch miejscach uplasowali się Holendrzy: drugi był Piet Raijmakers Jr na Van Schijndel’s Hanibal, a trzeci Eric Ten Cate na Indendo.

W finale Special Round górowały młode amazonki z Polski. Pierwsze trzy miejsca zajęły kolejno: Zuzanna Niziołek na klaczy Marika, Sara Patejko na koniu Irydion L i Marcelina Jackowiak na Fabii.

W porannym konkursie dla młodych koni najlepsza okazała się być sześcioletnia Voila (SP, Cantero x Van Helsing) dosiadana przez młodą amazonkę Klarę Kozioł. Miejsce drugie zajął gość z Litwy Andrius Petrovas na klaczy Javenda, a trzeci był Dawid Skiba na koniu Zanzibar L.

W konkursach zaliczanych do Cavaliady Future w kategorii MINI triumfowała Zofia Wierucka z Podkowy Gruszczyn na kucu Cykor, a w kategorii MIDI Martyna Grobelny z LKJ przy Stadninie Koni w Ochabach dosiadająca kuca Maks.

Wyniki TUTAJ.

CSI3* Valencia

Konkurs zaliczany do światowego rankingu zebrał na starcie 39 par. Bezbłędny przejazd w obu fazach odnotowały tylko cztery z nich, a najlepszy był Francuz Edward Levy na dziewięcioletniej klaczy Confidence d’Ass. Na miejscu drugim uplasował się reprezentant Izraela Robin Muhr na Cosko du Mourau Z, a trzecia była Jörne Sprehe na klaczy Chepetta 3. Adam Grzegorzewski miał dziś jeden błąd w drugiej fazie, ale dynamiczna jazda pozwoliła mu na zajęcie ósmej pozycji. Dobry przejazd zaprezentowała Laura Barańska w klasie 135 cm, która ukończyła ten konkurs z jednym punktem karnym za przekroczenie normy dosiadając konia Chuck Norris.

Wyniki TUTAJ.

CSI4* Vejer de la Frontera

W konkursie 150 cm, zaliczanym do LR, wystartowało dziś 78 par. Do rozgrywki zakwalifikowało się 17, a „double clear” zaliczyło dziewięć. Triumfował reprezentant Szwecji Douglas Lindelöw na 12-letnim wałachu Cheldon. Tuż za nim uplasował się Japończyk Eiken Sato na Chaccano, a trzecia była rodaczka zwycięzcy Angelie von Essen na klaczy Cochella. W tym konkursie podwójnie bezbłędny był też Szwajcar Niklaus Schurtenberger na znanym polskiej publiczności koniu Silver Shine.

W innym konkursie LR, na wysokości 145 cm, po raz kolejny z rzędu po zwycięstwo sięgnął Niemiec David Will na koniu Forest Gump 29. Miejsce drugie zajął lider światowego rankingu – Szwajcar Steve Guerdat na Uranie de Belcour, a Top 3 zamknęła para z Egiptu – Mouda Zeyada i koń Galanthos SHK.

Wyniki TUTAJ.

 

Fot. Grupa MTP


W tym tygodniu

 • HZO Leszno POL
  05-07.03.2021
         
 • CSIO4* Wellington USA
  03-07.03.2021
         
 • CSI5* LGCT Doha QAT
  04-06.03.2021
         

Ranking PZJ (31.12.2020)

1. Wojciech Wojcianiec 3958
2. Jarosław Skrzyczyński 3794
3. Andrzej Opłatek  3677
4. Krzysztof Ludwiczak 3164
5. Maksymilian Wechta 2600
6. Jan Bobik 1910
7. Kamil Grzelczyk 1738
8. Grzegorz Kubiak 1545
9. Michał Kaźmierczak 1340
10. Mściwoj Kiecoń 1305
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.01.2021)

134 Wojciech Wojcianiec 1430
143 Andrzej Opłatek 1395
198 Jarosław Skrzyczyński 1185