lesznocup1Grzegorz Kubiak wygrał Grand Prix CSN w Jaszkowie. Miłosz Frąckowiak, zwycięzca Leszno Cup, od jutra będzie jeździł samochodem VW Up, Wavantos ma nową przyczepę, a Marcin Matelski konia z Pępowa. Polacy bez szczęścia w Grand Prix CSI2* w Budapeszcie. Dobrze w Holandii w CSIJ wypadła Zuzanna Gowin.

kzyzosiakjaszkowoW dzisiejszym konkursie Grand Prix CSN w Jaszkowie wystartowało 17 par, ale do rozgrywki dostały się tylko dwie. Pierwszy w tej rozgrywce pojechał Jakub Krzyżosiak na Gracji, który stał przed szansą pierwszego zwycięstwa w konkursie Grand Prix. Zaryzykował bardzo dynamiczną jazdę, ale zrzucił ostatnia przeszkodę. W takiej sytuacji ułatwione zadanie miał Grzegorz Kubiak, który na Denetorze ze spokojem godnym Mistrza pojechał spokojnie i bezbłędnie. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Ludwiczak z KJ HEAA na powracającej do formy po drobnej kontuzji klaczy Dark Pearl. Trudny konkurs finałowy Małej Rundy wygrał Jan Bobik z KJ Dragon Nowielice na koniu Santisa. (Na zdjęciu Jakub Krzyżsiak o krok od pierwszej wygranej w Grand Prix na CSN - foto Małgorzata Bajda)

wyniki z Jaszkowa TUTAJ

leszno2Zawody finałowe zakończyły trwający prawie cały rok cykl 9 imprez regionalnych o nazwie Leszno Cup. Był to niezwykły turniej, w którym zawodnicy rywalizowali na rożnych poziomach umiejętności we wspólnej walce o fantastyczne nagrody. Tak jak się można było spodziewać, pierwszą pozycję obronił junior KJ Leśny Dwór Pakówka Miłosz Frąckowiak. Miłosz, prowadzony przez młodego trenera Macieja Głuszka, startował w konkursach klasy P na koniu Teo, prowadzenie w rankingu objął już w marcu i nie oddał go do końca. W nagrodę otrzymał samochód VW Up. Zaciętą walkę o miejsce drugie stoczyli Łukasz Wasilewski startujący w klasie C i Marcin Matelski startujący w klasie N. Konkursy finałowe nie wyłoniły miejsca drugiego i doszło do rozgrywki, w której lepszy okazał się kadrowicz z HBC Lasocice, znany w tym roku z bardzo dobrej postawy w konkursach o Puchar Narodów na swoim Wavantosie. Dziś startował na Arakornie i w nagrodę odebrał przyczepę do przewozu koni firmy Debon. Marcin już w poniedziałek będzie mógł pojechać do Pępowa i wybrać sobie dowolnego konia z tamtejszej stadniny. Gratulujemy. (Na zdjęciu zawycięzca Miłosz Frąckowiak z nagrodą główną Leszno Cup - foto Wiktoria Olszak)

Wyniki końcowej klasyfikacji TUTAJ

Trzy imprezy zagraniczne z udziałem Polaków.

W Budapeszcie dwoje Polaków awansowało do konkursu Grand Prix. Piotr Morsztyn po nieudanym wczorajszym starcie w konkursie Pucharu Świata dziś niestety również zrezygnował. Marika Słowińska na Zagato pokonała parkur z jednym błędem. Konkurs wygrał Turek Omer Karaevli.

wyniki GP TUTAJ

W Holenderskim Enschede w zawodach pod nazwą IndoorTwente w konkursach w ramach CSI dla juniorów wystartowały dwie amazonki. W konkursie Grand Prix 135 cm z rozgrywką, w którym wystartowało 38 par, tylko trzy pokonały parkur bezbłędnie. Zuzanna Gowin na Emperio van`t Roosakker uzyskała bardzo dobry wynik 4 punktów karnych i ostatecznie uplasowała się na miejscu piątym.  Karolina Stańczak na Noble Lady miała 8 punktów karnych i zajęła 18 miejsce.

wyniki z CSI J TUTAJ

Miło nam poinformować, że na zawodach CSI5* Gucci Master Paryż w konkursie Grand Prix dotowany kwotą 300.000 euro zwyciężył zawodnik u którego byliśmy z wizytą we wrześniu. Marc Houtzager bo o nim mowa w pięknym stylu  na Sterrehof`s Tamino pokonał 8 zawodników startujących w rozgrywce.

Jako ciekawostka warto powiedzieć, że trzy konie które znalazły się w rozgrywce, startowały podczas tych zawodów tylko w konkursie rozgrzewkowym w czwartek wieczorem, a następnie w Grand Prix.  Dotyczy to konia zwycięzcy, jak również Eurocommerce London i Mylord Carthago. W tych zawodach startował również nasz kadrowicz Igor Kawiak, który zwyciężył w jednym z konkursów małej rundy.

Wyniki z GP Paryż Tutaj. Wywiad z Marc Houtzagerem TUTAJ .