Logo tylkoskoki

aDSC09236Dwie imprezy ZO w Polsce, ale wyższe nagrody na ZR. Nasi powalczą we Francji i Rosji, a światowa czołówka  w Niemczech i Szwajcarii. W TVP i TSTV w sobotę retransmisja Majówki z Koniem.

 

 

 

 

 

W kraju
W tym tygodniu w Polsce odbywają są dwie imprezy ogólnopolskie. Obie w randze ZO1*, obie z pulą nagród 20 000 PLN. W Jaszkowie jest na starcie 130 par z tego 27 zapisało się do dużej rundy. Z TOP 20 RTS (ranking TylkoSkoki.pl) na hipodromie Centrum Hipiki pojawi się Zuzanna Gowin ze swoim koniem numer dwa Arkel.
W Warszawie na hipodromie Legii startuje niespełna 100 koni. Organizator, biorąc chyba pod uwagę kłopoty z frekwencją w ubiegłych latach, zrezygnował z rozgrywania dużej rundy. Memoriały odbędą się w klasach C i C1. Z polskiej czołówki wystartuje Grzegorz Kubiak.
Wyższe premie finansowe niż na ZO będzie miał sobotni konkurs Grand Prix na ZR Pilska Galopada. Tam o pulę 9 000 PLN powalczą między innymi: Łukasz Brzóska, Jan Bobik, zawodnicy KJ Agro-Handel i gospodarze z Profilu Piła Dawid Rakoczy i Martin Rozynek.

Sporo dobrych jeźdźców wystartuje w ten weekend w Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbywają się w Drzonkowie.

Nasi za granicą
Większość czołowych polskich par odpoczywa przed CSIO w Sopocie i CSI w Poznaniu. W ten weekend starty w Rosji (CSI3* Konakovo) kontynuują Michał Kaźmierczak i Sławomir Uchwat. Z kolei do Francji na CSI4* Bourg en Bresse pojechał Piotr Morsztyn z Osadkowskim Van Halenem. Mamy nadzieję, że dla tej pary będzie to dobre - mocne przetarcie przed Pucharem Narodów w Sopocie. W Hamurgu w rogrywanych razem z LGCT zawodach CSI3* startuje trenujacy w Niemczech Oskar Murawski. Już pierwszego dnia na szybkim Peter Pan był 5 w konkursie 140 cm.

Hamburg i St. Galen
LudaO pięciogwiazdkowych zawodach z udziałem światowej czołówki pisaliśmy już w poniedziałek. Obydwie imprezy rozpoczęły się wczoraj i mamy już pierwsze wyniki.
Czwartek mogą zaliczyć do udanych Francuzi i Belgowie. W Hamburgu w konkursie Mercedez-Benz Championchip, w którym do rozgrywki weszło 13 koni, triumfowali odpowiednio mistrz Europy Roger-Yves Bost na Quaoukoura du Ty oraz Penelope Leprevost na Mylord Carthago HN, a na trzecim miejscu uplasował się Christian Ahlmann z Cornado. W St. Galen konkurs 150 cm zdominowany został przez gospodarzy. W 11 osobowej rozgrywce znalazło się aż 5 Szwajcarów. Jednak wygrał Belg Ludo Philippaerts wyprzedzając o 0,24 sekundy Szwajcara Niklausa Rutschi. Trzeci był Szwed Douglas Lindeloew. Wygraną Ludo można potraktować jako argument na to, że może nie wytypowanie go do ekipy do dzisiejszego Pucharu było błędem ? Tak czy inaczej w drużynie belgijskiej pojawią się przedstawiciele klanu Philippaerts - Nicola i Olivier.  W Pucharze Narodów I dywizji FNC w wylosowanej kolejności wystartują odpowiednio: Holandia, Francja, Belgia, Hiszpania, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania oraz Ukraina.

Majówka w telewizji
program przygotowaliW sobotę o 20.17 w TVP Poznań będzie można zobaczyć 30 minutową retransmisję zawodów Majówka z Koniem (powtórka w niedzielę o 22.30). W relacji przebieg emocjonującego konkursu Wechta Stefanidis Top Four oraz rozgrywa Grand Prix. Ten sam materiał udostępnimy o godzinie 21 na naszej stronie w dziale TSTV. Zapraszamy. Program przygotowali wspólnie dziennikarze TVP Poznań i TylkoSkoki.pl.

Na zdjęciu na górze Martin Rozynek – 16 latek KJ Profil Pila, który w minioną niedzielę bardzo dobrze spisał się w Grand Prix Majówki z Koniem. W sobotę będzie można go zobaczyć na Pilskiej Galopadzie oraz w TVP Poznań.

FOTO: Karol Rzeczycki


W tym tygodniu

  • HZO Dąbrówka Mała POL
    16-18.01.2026
           
  • HZO Krajkowo POL
    16-18.01.2026
           
  • CSI5*-W Lipsk GER
    15-18.01.2026
           

Ranking PZJ (31.12.2025)

1. Jarosław Skrzyczyński 2383
2. Maksymilian Wechta 2309
3. Krzysztof Ludwiczak 1764,5
4. Adam Grzegorzewski 1709
5. Michał Ziębicki 1176
6. Marek Lewicki 1060
7. Mściwoj Kiecoń 1030
8. Hubert Polowczyk 986
9. Dawid Kubiak 950
10. Wojciech Wojcianiec 943
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.12.2025)

251 Jarosław Skrzyczyński  890
333 Maksymilian Wechta 705
369 Adam Grzegorzewski 627