kubiakCzwarta runda LGCT dla Belga, W Austrii dzieci w Pucharze na 4 miejscu. Kubiak drugi w LR w Sopocie. Wasilewski powalczy o 100 punktów.

4 runda LGCT dla Belga
devosW Szanghaju we wspaniałym China Art Palace w dniu dzisiejszym przy pełnych trybunach triumfował Pieter Devos na ogierze Dream of India Greenfield. Para ta była najlepsza w 5-osobowej rozgrywce i zainkasowała kwotę 363 000 euro. Kolejne miejsca zajęli: Australijka Edwina Tops-Alexander na Old Chap Tame, Francuz Michel Hecart na Pasha du Gu i  Abdullah Al Sharbatly z Arabii Saudyjskiej na Tobalio - tego zawodnika z innymi końmi za tydzień będziemy mogli zobaczyć podczas CSI w Poznaniu. Na 5 miejscu uplasował się Ludger Beerbaum z bardzo dobrze znanym polskim kibicom Zinedinem. Dwóm ostatnim zawodnikom zabrakło szczęścia i w dogrywce mieli po jednej zrzutce. W rankingu po 4 rundach na prowadzeniu jest Edwina Tops-Alexsander z 114 punktami, a na drugie miejsce awansował Ludger Beerbaum, który ma 91 punktów. Dzisiejszy zwycięzca z 40 punktami zajmuje 16 miejsce. Cały ranking można obejrzeć TUTAJ. Kolejne zawody cyklu odbędą się już za tydzień w Cannes, gdzie do rywalizacji przystąpi zapewne większość zawodników z pierwszej dziesiątki rankingu.
Wyniki konkursu TUTAJ

W Austrii dzieci w Pucharze na 4 miejscu
W austriackim Lamprechtshausen w Pucharze Narodów nasza dziecięca reprezentacja w składzie: Franciszek Kowalczyk, Dalia Lehmann, Wiktoria Mrugała oraz Julia Przeździęg pod kierownictwem trenera Rudolfa Mrugały z 12 punktami zajęła 4 miejsce. Konkurs drużynowy wygrała reprezentacja Węgier z 6 punktami. Zespoły Belgii i Austrii z 8 punktami zajęły ex aequo 2 miejsce. To dobry wynik, tym bardziej, że konkurs był mocno obsadzony, a za naszą reprezentacją znalazły się silne ekipy z Niemiec oraz Szwajcarii. Juniorzy, którzy w Pucharze powalczą jutro, dzisiaj mieli Grand Prix. Czwarte miejsce zajęła w nim Monika Grundkowska na Santana Gold.

Sopot

norwegW dzisiejszym konkursie dwufazowym 150 cm w Sopocie bardzo dobrze spisał się Grzegorz Kubiak na Denetorze. Zajął drugie miejsce i zdobył 45 punktów do światowego rankingu. Konkurs wygrał zawodnik z Norwegii Ole Kristoffer Meland (na zdjęciu) na Buckle Up. Z Polaków w drugiej fazie byli jeszcze Sandra Piwowarczyk-Bałuk (15 miejsce) i Łukasz Appel (16). Jutro o 11 rozpocznie się w Sopocie Grand Prix, które będzie kwalifikacją do Mistrzostw Świata oraz pierwszym startem polaków w ramach JGPWP. Wyniki TUTAJ

A o godzinie 13.00 w Magna Racino w Austrii w Grand Prix dotowanym kwotą 100 000 euro wystartuje Łukasz Wasilewski na Wavantosie. Już sam awans do grona 40 najlepszych zawodników dobrze obsadzonych CSI4* należy uznać za sukces. Tym samym zawodnik HBC Lasocice po raz pierwszy w swojej karierze będzie miał okazję powalczyć w konkursie zaliczanym do grupy B LR (100 punktów za zwycięstwo).

Mini galeria konkursu DR z Sopotu (foto: biuro prasowe CSIO)