2Ostatni weekend obfitował w wiele ciekawych imprez jeździeckich. Nasz portal obecny był na Otwartym Pucharze Podkarpacia. Bardzo interesująco przebiegała rywalizacja w poszczególnych kategoriach. W każdej z nich na I miejscu stawały osoby, które nigdy wcześniej nie były na podium.

W Klubie Jeździeckim Wierzawice na Podkarpaciu odbyła się czwarta kwalifikacja do Otwartego Pucharu Podkarpacia. Przy okazji rozgrywano także bardzo widowiskowe kwalifikacje do Mistrzostw Polski Kawalerii „Militarii 2014”. Zawody we władaniu szablą i lancą wygrał Mikołaj Walter z XV Pułku Ułanów Poznańskich, II miejsce zajął Grzegorz Wojtaczka , III Paweł Urban obydwoje ze Szwadronu Podkarpacie.

3Trzy dni trwała natomiast rywalizacja poszczególnych kategorii OPP. W piątek na parkurze o wysokości 90 cm z natychmiastową rozgrywką stanęli zawodnicy z maksymalnie III klasą sportową. Skoczkowie o zróżnicowanych umiejętnościach jeździeckich. Jedni dopiero zaczynają karierę inny potrafiący zrobić niesamowite skróty i szybko galopować pomiędzy przeszkodami. W tej brązowej kategorii klasą dla siebie był Paweł Urban na koniu Remington ze Szwadronu Podkarpacie. To ten sam zawodnik, który równie dobrze radził sobie w zawodach kawaleryjskich. Przerwał on tym samym ciąg wygranych trzech poprzednich kwalifikacji Małgorzacie Gawlik. Zawodniczka tym razem musiała zadowolić się miejscem drugim ale oczywiście pozostaje liderką w tej kategorii. Na trzecim miejscu odnotowując awans z miejsca 25 na 10 stanęła starsza siostra Weronika Gawlik.

Podium w kategorii BRĄZOWEJ

I miejsce Paweł Urban

II miejsce Małgorzata Gawlik

III miejsce Weronika Gawlik

s4W sobotnie popołudnie do rywalizacji w konkursie 110 cm z rozgrywką przystąpiło 24 pary. Tutaj najszybsza okazała się zawodniczka Magdalena Cebulak na Bergil. Jej koń wydawać by się mogło nie galopował zbyt szybko, ale długość fule ma tak dobrą, że para ta pokonała swoich rywali o blisko 4 sekundy. To pozwoliło jej na awans z miejsca 19 na 2 ex equo. Miejsce drugie w konkursie zajęła Krystyna Kądzielawa a trzecie liderka tej kategorii Aleksandra Szpatuśko.

Podium w kategorii SREBRNEJ

I miejsce Magdalena Cebulak

II miejsce Krystyna Kądzielawa

III miejsce Aleksandra Szpatuśko

z1Przy pełnych trybunach w niedzielę swoje pięc minut mieli zawodnicy z kategorii złotej. Kibicie mogli cieszyć się z postawy reprezentantki gospodarzy. Alicja Gunia z KJ Equistro Wierzawice dosiadając Ramona wygrała w pięknym stylu i po raz pierwszy w historii rozgrywania OPP stanęła na najwyższym stopniu podium awansując tym samym na drugie miejsce w rankingu. Poprawił swoją dotychczasową liczbę punktów również lider tej kategorii. Juraj Kopivnak ze Słowacji ma na swoim koncie dwie wygrane i w Wierzawicach dodał do tego miejsce drugie. Tym samym zagwarantował sobie już dziś pozycję lidera przed październikowym finałem. Swoje pierwsze punkty zdobył natomiast zawodnik z WKJ Lublin SJ Debry. Andrzej Maciaszczyk na Zendy zdobył dzisiaj 15 punktów do rankingu.

Podium w kategorii ZŁOTEJ

I miejsce Alicja Gunia

II miejsce Juraj Koprivnak

III miejsce Andrzej Maciaszczyk

Przed nami jeszcze jedna ostatnia kwalifikacja. Bardzo wyjątkowa ponieważ po raz pierwszy Puchar Podkarpacia rozegrany zostanie poza granicami kraju. W dniach 15-17 sierpnia w Stropkovie na Słowacji organizacją zawodów zajmie się Józef Bechera. Zawody odbędą się w ramach XXIV Złotej Podkovy. Już dziś zapraszamy na to widowisko.