-
Szczegóły
-
Jutro startują CSIO w Arezzo i Mistrzostwa Świata Młodych Koni w Lanaken.
O polskiej ekipie na rozpoczynającym się jutro w Arezzo CSIO Księstwa San Marino pisaliśmy już w zeszłym tygodniu. Dziś tylko w uzupełnieniu dodajemy, że oprócz piątkowego Pucharu Narodów odbędą się tam trzy konkursy indywidualne zaliczane do LR (pierwszy już jutro). Już dzisiaj miało miejsce losowanie kolejności startu w Pucharze Narodów i będzie ona następująca:
1. Austria
2. Dania
3. Finlandia
4. Hiszpania
5. Wenezuela
6. Szwajcaria
7. Brazylia
8. Irlandia
9. Włochy
10. Szwecja
11. Słowenia
12. Niemcy
13. Polska
O punkty do rozgrywek Furusiyya FEI Nations Cup ™ walczą: Dania, Finlandia, Włochy, Polska i Słowenia. O tym, jak małe szanse mają Polacy w walce o awans do finału w Barcelonie też już informowaliśmy, ale dla przypomnienia jeszcze raz aktualna sytuacja w tabeli II Europejskiej Dywizji. (TUTAJ).
Na zdjęciu Zuzanna Gowin, która w piątek u boku doswiadczonych kolegów: Krzysztofa Ludwiczaka, Marka Lewickiego i Jarosława Skrzyczyńskiego zadebiutuje w Pucharze Narodów. Foto: Karol Rzeczycki
Młode Konie w Lanaken
Jutro w Belgii rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Młodych Koni. Na starcie staną: 194 – siedmiolatki, 273 – sześciolatki, 263 – pięciolatki.
Polska reprezentacja to 10 par. (zobacz TUTAJ). Konie z polskimi paszportami startują na tych zawodach z tzw. quota PZHK - miejsc gwarantowanych dla koni z trzech ksiąg stadnych: sp, wlkp i małopolskiej - członków WBFSH. Konie z paszportami zagranicznych związków startują na podstawie tzw. dzikich kart. Na jednym z polskich koni startować będzie niemiecka zawodniczka - Nicoletta Stein.
„Tam trzeba być, trzeba się pokazywać. Nasza reprezentacja powinna być jak najliczniejsza. Zdecydowanie najtrudniejsze relatywnie (w porównaniu do możliwości) są parkury dla koni pięcioletnich, bo tam finalistów selekcjonuje się tylko na podstawie zrzutek. W pozostałych kategoriach nie jest już tak strasznie, bo czynnikiem kwalifikacji w półfinałach jest również czas (pierwszy dzień konkurs dwufazowy, drugi zwykły przyp. red.). Oczywiście przewagę mają wtedy konie, które są nie tylko czyste, ale i szybkie, a takie potrzebne są we współczesnym jeździectwie” – powiedział nam w luźniej rozmowie podczas SCPMK w Olszy Janusz Bobik, który jako hodowca z SK Nowielice i trener wielokrotnie był już w Lanaken.
Listy koni TUTAJ