psiuk ares sopot halaPsiuk i Wechta wygrali krajowe Grand Prix. Halowych Puchar Leszna Młodych koni zakończony. W zagranicznych Grand Prix bez większych sukcesów Polaków.

W kraju
Konkurs Grand Prix ZO w Sopocie wygrał wicemistrz Polski Grzegorz Psiuk na Aresie. Wcześniej para ta wygrywała też konkursy dużej rundy w piątek i sobotę. Do rozgrywki awansowały cztery pary. Drugi był Krzysztof Ludwiczak na 8-letniej Belycette K (po Taloubet K/Z), który podobnie jak zwycięzca, rozgrywkę pokonał bezbłędnie. Trzecie miejsce zajęła Weronika Wilska na Cassato, a czwarte Łukasz Kaźmierczak na klaczy Bora.
Weronika Wilska wygrała finał średniej rundy (135 cm) na Lady von Bayern.

wechta lesznoW Lesznie w Grand Prix najlepszy okazał się Maksymilian Wechta na Corinos Ass. W rozgrywce zawodnik KJ Wechta Rosnówko miał trzech rywali. Drugie miejsce zajął Michał Tyszko na 7-letnim Surimo (pierwszy taki sukces tego konia), a trzecie nowa para Radosław Zalewski i Ponita 18. W finale średniej rundy triumfowała amazonka z kategorii dzieci – Julia Przeździęg na klacz Puszta.

Dziś poznaliśmy też wyniki końcowe Halowego Pucharu Leszna Młodych Koni. Na zmagania składało się aż 89 konkursów rozegranych na 3 imprezach. Najlepsze okazały się: w czterolatkach (sklasyfikowanych 6 koni) – Fun Risk L pod Łukaszem Krajewskim z KJ Agro-Handel, w pięciolatkach (9) – Viva pod Hanną Roszkiewicz i w sześciolatkach (9) – Quintella pod Jarosławem Skrzyczyńskim.

Nasi za granicą
Bardzo trudne okazało się Grand Prix w Magana Racino. Żaden z zawodników nie pokonał parkuru bez punktów karnych. W rozgrywce zmierzyła się trójka, która miała po punkcie za czas. Wygrał Austriak Stefan Eder na Carolino. Z naszych zawodników najlepiej spisała się Marika Słowińska na Zagato, która z 5 punktami zajęła 10 miejsce. Ta para była też najlepsza (też 10) z polskich w sobotnim konkursie 145 cm. W piątek 3 miejsce w  dużej rundzie (140) zajęła Zuzanna Gowin na Emperio.

LewickiMarekAbigej3W Tortona Marek Lewicki na Abigej po udanych startach w piątek i sobotę (5 i 2 miejsce w konkursach 140 cm) dzisiaj w Grand Prix miał dwa błędy. Trzeba jednak pamiętać, że dla Abigeja był to pierwszy start w hali tej jesieni. Dobrze pokazała się dzisiaj 7-letnia Conndtia VDL. W finale średniej rundy (135 cm) Lewicki zajął na niej 6 miejsce. Już za tydzień przed zawodnikiem trudniejsze zawody CSI3* w Parmie z trzema konkursami zaliczanymi do LR. Grand Prix Tortona wygrał Włoch Filippo Moyersoen na Loro Piana Canada.

W Oldenburgu Oskar Murawski zrezygnował z dokończenia Grand Prix. Wygrał Mario Stevens (GER) na Baloubet. Warto dodać, że nasz zawodnik na koniu Casting był drugi w konkursie 140 cm pierwszego dnia zawodów.