arndnl ABF8291Nie żyje Cassini I. Kto nowym trenerem belgijskich skoczków? Pierwsze punkty Zelka. FEI Award 2014. Z kraju i ze świata.

Nie żyje Cassini I

Światowa hodowla poniosła wielką stratę. Życie zakończył (znaleziono go martwego w boksie) siwy holsztyński Cassini I (Capitol x Caletto II). Ogier najpierw z powodzeniem startował w konkurencji skoków. Pod Franke Sloothaakiem wygrał miedzy innymi Grand Prix Arnhem i Puchar Narodów w Aix la Chapelle. Jako reproduktor miał i ma wiele wspaniałego potomstwa, a jego najbardziej znanym synem jest Cumano, na którym Jose Lansink zdobył w 2006 roku Mistrzostwo Świata.

{youtube}vN2NBLPadJE{/youtube}

Źródło: studforlife.com

Kto nowym trenerem belgijskich skoczków?

Belgium podium CsioRoma2014 SS7 8188Belgijska federacja jeździecka szuka nowego szefa ekipy skoczków. Kontrakt z końcem roku kończy niemiecki trener Kurt Gravemeier. On w minionym sezonie mógł cieszyć się z wygranej swoich podopiecznych w Pucharach Narodów w Rzymie (na zdjęciu) i Akwizgranie, ale musiał też przełknąć gorycz porażki na Mistrzostwach Świata w Normandii. Kandydatami na stanowisko są miedzy innymi Belgowie: Philippe Le Jeune (Mistrz Świata z 2010), Pieter Devos i Wilm Vermeir.

Źródło: WoSJ, Foto: Stefano Secchi FEI

Pierwsze punkty Zelka

DSC 8542mWczoraj pisaliśmy o trudnym Grand Prix na CSI2* w Magna Racino. Najlepiej z Polaków spisała się w nim Marika Słowińska. Dziś jeszcze odnotowujemy dobry przejazd Tomasza Zelka na Always Forever. Para miała jedną zrzutkę i spore przekroczenie normy czasu (ta była wyjątkowo wymagająca). Siedem punktów karnych dało im 15 miejsce i pierwsze w karierze punkty do Longines Rankings. To dobry prognostyk dla tego ambitnego zawodnika i jego sponsora pana Lesława Sarachmana, który coraz śmielej inwestuje w dobre młode konie.

Na zdjęciu Tomasz Zelek podczas Grand Prix CSN w Gliniku Zaborowskim, gdzie zajął drugie miejsce. Foto: Magda Chudzik

FEI Award 2014

JeroenNa krótkiej liście nominowanych do nagrody Reem Acra Best Athlete 2014 znalazło się dwóch skoczków: zdobywca Pucharu Świata Daniel Deusser (GER) i Mistrz Świata Jeroen Dubbeldam (NED) - zdjęcia na górze i obok. Wydaje się, że to właśnie Holender ma największe szanse na otrzymanie tej prestiżowej nagrody. W Normandii zdobył też złoto drużynowo, a miesiąc później z kolegami z zespołu wygrał finał tegorocznych rozgrywek Pucharu Narodów. Do tytułu kandydują jeszcze Boyd Exell (AUS), który po raz trzeci z rzędu wygrał Mistrzostwa Świata w powożeniu oraz Joanne Eccles (GBR) - aktualna Mistrzyni Świta i Mistrzyni Europy w woltyżerce.

W piątek zostaną ogłoszone nominacje w kategorii Rising Star (wschodząca gwiazda). Stawiamy, że w tym gronie znajdzie się kolejny skoczek – Bertram Allen (IRL).

Źródło: FEI, Foto: FEI/Arnd Bronkhorst/Pool Pic Disclaimer