ludwiczak portret poznanDużymi krokami zbliża się bal koniarza w Gliniku Zaborowskim. My wręczać tam będziemy nagrody honorowe najlepszym zawodnikom i najlepszym klubom RTS. Podobnie jak rok temu przyznaliśmy też nagrodę specjalną – jedyną stąd wyjątkową.

Trudno mówić o tradycji, bo nagrody za Ranking Tylko Skoki wręczymy dopiero po raz drugi. Naszym zamiarem jest wyróżnienie zawodników na podstawie dość obiektywnych kryteriów sportowych, które zawiera regulamin naszego rankingu. Jednak pozwalamy sobie na przyznaje jednej nagrody specjalnej. Nie chcemy tu tworzyć zbyt wielu kategorii, ma to być ta jedna wyjątkowa nagroda. Przypomnijmy, że w 2013 roku otrzymał ją pan Roman Roszkiewicz – fundator pierwszych w Polsce zawodów w randze CSI4*. Tym razem (31 stycznia) chcemy ją wręczyć Krzysztofowi Ludwiczakowi z KJ HEAA za wybitne osiągnięcia trenerskie oraz umiejętność połączenia ambicji czynnego jeźdźca z pracą trenerską.

5 ludwiczakKrzysztof Ludwiczak z KJ HEAA Turek współpracuje od 3 lat. Jest zawodnikiem (5 w RTS za 2014 rok) i równocześnie trenerem, który do wielkiego sportu wprowadził juniora tego klubu Andrzeja Opłatka. A ten to w tej chwili zdecydowanie najlepszy polski junior – 8 zawodnik RTS. W 2004 roku wygrał Puchar Polski i Mistrzostwa Polski swojej kategorii wiekowej. W Mistrzostwach Europy zajął 8 miejsce, a że jest zawodnikiem niezwykle ambitnym, zapowiada, że w przyszłym roku powalczy o medal. Zawodnik wygrał też swoje pierwsze Grand Prix na ZO – w październiku w Michałowicach. Trener w tym sezonie konsekwentnie wprowadzał go do rywalizacji w konkursach zaliczanych do światowego rankingu. Zwieńczeniem tej pracy było zajęcie przez parę Andrzej Opłatek i El Camp 3 miejsca w Grand Prix CSI2* w Budapeszcie. W swoim pierwszym roku startów w konkursach zaliczanych do LR zdobył aż 135 punktów. To na pewno efekt konsekwentnej pracy z trenerem.