Allen Bertram SS8 0049Pierwszy półfinał w Las Vegas. Dobre starty Polaków w Austrii i we Włoszech. Już czwartek bogaty był w jeździeckie wydarzenia.

Las Vegas

Pierwszy konkurs finału Pucharu Świata w Las Vegas wygrał Irlandczyk Bertram Allen na Molly Malone V. Jego przewaga nad drugim Richardem Fellersem (USA) na Flexible wynosiła 1,34 sekundy. To dość sporo biorąc pod uwagę to jak mały jest plac konkursowy w hali Thomas and Mack Center. Mimo, że zwycięzca ma niespełna 20 lat to trudno tu mówić o niespodziance. Podczas kwalifikacji Pucharu Świata wygrał aż dwa konkursy w najtrudniejszej Lidze Europy Zachodniej (na zdjęciu podczas triumfu w Weronie). Swoje predyspozycje do szybkiej jazdy pokazał już wielokrotnie między innymi wyrywając konkurs szybkość na Mistrzostwach Świata w Normandii.
Trzecie miejsce zajął Patrice Delaveau (FRA) na Orient Express Hdc, czwarte Jur Vrieling (NED) na VDL Zirocco Blue N.O.P., a piąte Steve Guerdat. Co ciekawe mistrz olimpijski nie wziął do Nevady swojego podstawowego konia Nino des Buissonnets i startuje na Albfuehren's Paille (też po Kannan). To wcale nie oznacza, że nie ma ma szans na końcowy sukces. Co prawda na tej dwunastoletniej klaczy Szwajcar startuje dopiero od czerwca 2014 (wcześniej dosiadała jej jego rodaczka Alexandra Fricker) ale wygrał już na niej kwalifikację Pucharu Świata w lutym w Goeteborgu.

{youtube}p8dy_v9gL-4{/youtube}

Wyniki I półfinału TUTAJ

Foto i video: FEI

Magna Racino i San Giovani

Bardzo udany czwartek mieli Polacy startujący za granicą. W Magna Racino 2 miejsce w konkursie 145 cm zajął Łukasz Wasilewski na Wavantosie, którego wyprzedzić zdołał tylko Słowak Radovan Sillo (porównanie przejazdów poniżej). W konkursie 140 cm trzecie miejsce zajął Jarosław Skrzyczyński na Inferno. W Austrii dobrze radzi sobie też debiutująca w zagranicznych CSI amazonka stajni Vertus Ewelina Szczepanik, która w konkursach mniejszych rund zajmowała dwa razy miejsca drugie – Escalona (130) i Pablo (120).
W San Giovani odbyły się już finały młodych koni. W kategorii sześciolatków drugie miejsce zajęła Paulina Malinowska na Crown Prince 2. W rozpoczynającym zmagania w ramach dużej rundy konkursie 140 cm trzeci był Andrzej Opłatek na El Campie.
We Włoszech pierwszy konkurs Longines Rankings odbędzie się dzisiaj a wystartują w nim tylko Krzysztof Ludwiczak i Andrzej Opłatek. W Austrii Diamentowa Runda ma w piątek przerwę, a przewidziane na tych zawodach dwa konkursy LR odbędą się w sobotę i w niedzielę.