medaliści jaszkowoRozdane medale w HPP i kilka punktowanych miejsc w Grand Prix na CSI. To główne wydarzenia jeździeckiej niedzieli.

Jaszkowo

Mimo że emocji w finale nie brakowało, to prawie wszystkim faworytom udało się obronić w Jaszkowie uzyskane w kwalifikacjach pozycje liderów. W kategorii seniorów po raz trzeci w karierze zwyciężył Andrzej Głoskowski z KJ Agro-Handel Śrem, który w finale startował na Hymne D/O. Jednak klasą sam dla siebie w dzisiejszym finale był Stanisław Przedpełski z KJ DiM, który na Chapeau 10 jako jedyny zaliczył dzisiaj double clear, wygrał jaszkowski finał i zdobył srebrny medal HPP. Trzecie miejsce zarówno w finale, jak i cyklu HPP zajął Dawid Kubiak na Bagazzy.
W pozostałych kategoriach medale zdobyli:

Juniorzy: złoto – Adam Grzegorzewski, srebro – Stanisław Piątkowski, brąz – Dajana Pawlicka

Młodzi Jeźdźcy: złoto – Weronika Wilska, srebro – Aleksandra Więckowska, brąz – Nikol Makulik

Amatorzy: złoto – Robert Hestkowski, srebro – Henryk Polednia, brąz – Marek Pawluczuk

Jutro rano zamieścimy ostatni odcinek filmowej kroniki HPP.

Ranking końcowy: SENIORZY MJ JUNIORZY AMATORZY

Za granicą

W San Giovanni w Grand Prix tym razem najlepszy z Polaków okazał się Piotr Morsztyn, który na koniu Osadkowski Van Halen, który z wynikiem 0/4 zajął 7 miejsce. Wygrał Irlandczyk Niall Talbot na koniu Nicos de la Cense. W drugim dzisiejszym konkursie zaliczanym do LR (145 cm) 9 miejsce zajął Krzysztof Ludwiczak na Quinnie. Zawodnik HEAA Turek wygrał na Belycette K konkurs 140 cm.
Wyjątkowo trudny jak na CSI2* okazał się parkur Grand Prix w Magna Racino. Tylko 2 pary pokonały go bezbłędnie, a konkurs wygrał jak wczoraj Rene Tebbel (UKR) na Zipperze. Z Polaków na punktowanych do LR miejscach znaleźli się: Michał Ziębicki na Heartbreakerze i Łukasz Wasilewski na Wavantosie.

Kiedy pisaliśmy ten tekst, w Las Vegas trwał I nawrót finału Pucharu Świata. II nawrót można obejrzeć w Eurosporcie (23:05) i TVP Sport (23:20).