biedka portret ricardoSukcesy młodzieżowców w Grand Prix na CSIO w Lamprechtshausen. Punkty Jarosława Skrzyczyńskiego w Magana Racino. Powtarzalność wyniku Gabrieli Biedki. Informacje z kraju i ze świata.

Lamprechtshausen

aDSC02124Bardzo udanie zakończyła nasza młodzież udział w CSIO w Lamprechtshausen, odnosząc kilka sukcesów w dzisiejszych Grand Prix. W kategorii dzieci triumfował Filip Lewicki na Codetii VDL. Podobnie jak on oba parkury bezbłędnie pokonała Aleksandra Bolko na Dragonie – ona zajęła 4 miejsce. W rozgrywce była jeszcze Vivian Brattli na Claas (8 miejsce), a jeden punkt w przejeździe podstawowym miała Dalia Lehmann na Quitoki. W kontekście tych wyników i sobotniego trzeciego miejsca w Pucharze Narodów ekipa na Mistrzostwa Europy w tej kategorii zapowiada się bardzo dobrze. Szkoda, że wypadała z niej Maria Stanisławiak, bo z doświadczonym Bischofem mogła być mocnym punktem w Wr Neustadt. Niestety zasłużonemu siwkowi odnowiła się kontuzja.
Trochę gorzej dzisiaj było wśród juniorów. Tu najlepiej (po 4 punkty) pojechały Joanna Marciniak na Chelsea Blue i Monika Grundkowska na Dhaha.
W kategorii młodych jeźdźców do rozgrywki awansowały Nicol Makulik, która na Veronie zajęła 2 miejsce i Agnieszka Cecuga Fly Away Van Het Haverhof (6 miejsce). Andrzej Opłatek na El Campie nieznacznie przekroczył czas i zajął 8 miejsce.

Magna Racino

Jarosław Skrzyczyński na Inferno zajął drugie miejsce w porannym konkursie zaliczanym do Longines Rankings (145 cm) na CSI4* Magna Racino. Niestety w Grand Prix mistrz Polski pojechał bez powodzenia. Główny konkurs zawodów wygrał Gert Jan Bruggink z Holandii na klaczy Mcb Ulke.

Wrocław

biedka portret2 ricardoW miniony weekend we Wrocławiu odbyły się XXXII Akademickie Mistrzostwa Polski. W skokach przez przeszkody triumfowała Gabriela Biedka reprezentująca Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Godne podkreślenia jest to, że amazonka już trzeci rok z rzędu okazała się najlepszym jeźdźcem wśród polskich studentów. O ile w dwóch poprzednich edycjach jechała na swoim podstawowym wierzchowcu Wers (na zdjęciu podczas Grand Prix ZO3* w Jaszkowie gdzie para zajęła 3 miejsce), to do Wrocławia wzięła mniej doświadczonego konia C. (koń juniorki Amelii Mościckiej). Trzeci złoty medal w ciągu trzech lata to rezultat godny naszej nagrody „za powtarzalność wyniku”. Mając nadzieję, ze amazonka przyjmie tę nagrodę planujemy wręczyć ją podczas sobotniego Riders Party na CSI4* w Poznaniu.
Wracając do medalistów AMW, to pozostałe dwa medale w kategorii profi zdobyli też zawodnicy na co dzień startujący w wyższych konkursach. Srebro zdobyła Aleksandra Madej (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie) na Whin Whin , a brąz Piotr Kalinowski (Politechnika Warszawska) na Kemballu. W kategorii amatorów triumfowała Justyna Bielecka (Uniwersytet Rolniczy w Krakowie) na Grojec „R”.