MĘKALPodczas II kwalifikacji Pucharu Podkarpacia mieliśmy przyjemność dopingować zawodników aż z trzech krajów. Na specjalne zaproszenie z Kijowa przyjechała grupa pięciu zawodników, którzy rywalizowali we wszystkich kategoriach. Licznie przybyli również zawodnicy zza południowej granicy ze Słowacji. Nasz kraj reprezentowany był przez skoczków z 5 województw. We wszystkich kategoriach na najwyższym stopniu podium stawały amazonki.

PODIUM ZŁOTADziś rozpoczynamy od relacji z kategorii złotej. Po bardzo dobrej jeździe zarówno w trudnym przejeździe podstawowym jak i rozgrywce jako jedyna czyste konto utrzymała Agnieszka Cebulak na klaczy Jolly. Ta młoda 15- letnia amazonka w poprzednich latach udanie startowała w kategorii srebrnej zajmując w poprzednim roku trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej. Drugi raz z rzędu miejsce na podium wywalczyła Natalia Palmowska na Asterixie. Tej sympatycznej amazonce z Mazur dało to pozycję lidera przed III kwalifikacją. Po pierwsze punkty w tym sezonie pojechał Artur Kufel z WKJ Lublin na powracającym do świetnej formy koniu Alabaster.

PODIUM SREBRNAW kategorii srebrnej na starcie zobaczyliśmy aż 29 par. Parkur podstawowy bezbłędnie pokonało 11 z nich. Rywalizacja w rozgrywce była bardzo zacięta. Ostatecznie zwyciężyła liderka z I kwalifikacji Danka Krestova na Forte ze Słowacji. Ona tym samym umocniła swoją pozycję na I miejscu w tabeli rankingowej. Miejsce drugie po sobotnim niepozwodzeniu w rozgrywce konkursu Grand Prix Amatorów zajęła Magdalena Mękal na Cabexal Late Night (na zdjęciu na górze). Dzięki dodatkowym 17 punktom z miejsca 10 awansowała na miejsce 2 w rankingu. Miejsce trzecie przypadło doświadczonej amazonce z województwa świętokrzyskiego. Joanna Pomiankowska ze Stangretu Kielce startowała na klaczy Lola Z Pleasure. Ta zawodniczka jeszcze w roku 2009 startując na koniu Subiekt zwyciężyła w końcowej klasyfikacji Pucharu Podkarpcia.

PODIUM BRĄZOWAW podobnym stylu jak podczas I kwalifikacji swoich rywali zdeklasowała Karolina Myśliwiec na koniu Karmen. Ona na metę dwufazowego konkursu przyjechała 4 sekundy szybciej niż kolejna zawodniczka. Widać że zawodniczka obdarzona jest dużym talentem do tego sportu. Nie boi się prędkości ale przy tym jednocześnie jest bardzo dobrze wyszkolona technicznie. W sobotę bowiem zdała egzamin na III klasę sportową. Miejsce drugie w konkursie i zarazem awans na 2 pozycję w rankingu uzyskała amazonka ze Słowacji Klaudia Hankova. Aleksandra Rzeszutek po ostatnim niepowodzeniu dziś bardzo ładnie pokonała obydwie fazy bezbłędnie i zdobyła swoje pierwsze punkty zajmując trzecie miejsce w konkursie.

Już dziś zapraszamy na trzecią kwalifikację, która odbędzie się podczas trzydniowych zawodów 24-26 lipca. Wyjątkowo konkursy pucharowe rozegrane zostaną w sobotę. Więcej na temat pucharu można przeczytać na oficjalnej stronie www.oppskoki.pl. Wyniki TUTAJ