Logo tylkoskoki

knokkeLongines pozazdrościł Rolexowi Grand Slam. LGCT w Monaco traci najlepszych na rzecz KNOKKE Hippique pod egidą Rolexa, gdzie jednym z konkursów będzie Venus vs Mars.

 

 

 

 

 

Jeszcze w zeszłym roku ogłoszono powstanie nowego cyklu Masters Grand Slam. Obejmuje on zawody w Los Angeles, Hong Kongu i Paryżu, a zasady zdobywania premii finansowych są zbliżone do powstałego trzy dwa lata temu Rolex Grand Slam (Aachen, Calgary i Genewa). Dzisiaj ogłoszono, że sponsorem tytularnym Masters Grand Slam będzie Longines.
Koncepcja jest w zasadzie prosta. Longines był już głównym partnerem zawodów w Hong Kongu i Los Angeles. „Rozszerzając nasz sponsoring o Paryż, możemy przedstawić Longines Masters Grand Slam” – mówi dyrektor marketingu Longines Anouk Blain Maillton.
Tym samym Longines umocnił się na pozycji sponsora numer jeden w światowych skokach, mając już swoją nazwę w Global Champions Tour i Pucharze Świata.

Tymczasem w najbliższy weekend w Monaco odbędzie się 7 etap LGCT. Na liście startowej są między innymi: lider światowego rankingu Scott Brash, liderka LGCT Luciana Diniz i takie sławy jak Rolf-Göran Bengtsson, John Whitaker czy Ludger Beerbaum.

Lista TUTAJ

Jednak nie wszyscy najlepsi pojawią się w Monako. W tym samym czasie w Belgii, w najbardziej ekskluzywnym kurorcie nadmorskim Beneluksu, odbędzie się pierwsza edycja CSI5* Knokke Hippique. Sponsorami tej imprezy są Rolex i Porsche. W puli nagród jest ponad pół miliona euro oraz Porsche 911 Targa dla zwycięzcy Grand Prix. Tu wystartują między innymi numer 2 i numer 3 na świecie, czyli Daniel Deusser i Kent Farrington, mistrz olimpijski Steve Guerdat oraz mistrz świata Jeroen Dubbeldam.
Warto dodać, że jednym z widowiskowych konkursów podczas tej imprezy będzie znane już polskiej publiczności Venus vs Mars. Z tym że w Belgii będzie on rozegrany na zasadach sztafety, a nie jak na Cavaliadzie jako konkurs równoległy.

Lista TUTAJ


W tym tygodniu

  • CSI5* Spruce Meadows CAN
    26-29.06.2025
           
  • CSIO3* Budapeszt HUN
    26-29.06.2025
           
  • CSI2* Wuustwezel BEL
    25-29.06.2025
           
  • CSI2* Peelbergen NED
    26-29.06.2025
           
  • ZO PLJ Jaszkowo POL
    26-29.06.2025
           
  • ZO Dąbrówka Mała POL
    27-29.06.2025
           
  • ZO Gościszów POL
    27-29.06.2025
           

Ranking PZJ (31.05.2025)

1. Maksymilian Wechta 1902
2. Adam Grzegorzewski 1779
3. Dawid Kubiak 1600
4. Jarosław Skrzyczyński 1445
5. Krzysztof Ludwiczak 1185
6. Mściwoj Kiecoń 1169
7. Michał Kaźmierczak 1092
8. Marek Lewicki 1061
9. Marek Wacławik 1006
10. Dawid Skiba 983
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.05.2025)

312 Adam Grzegorzewski 725
355 Maksymilian Wechta 633
394 Jarosław Skrzyczyński  580