Longines Global Champions Tour Chantilly. CSIO w Budapeszcie. Klubowy Puchar Polski w Jakubowicach i ZO w Biesiekierzu. To imprezy, o których piszemy w podsumowaniu jeździeckiej soboty.
Longines Global Champions Tour Chantilly
Już pierwszy nawrót Grand Prix ustawiony przez Ulliano Vezzani okazał się bardzo trudny. Przekonali się o tym między innymi zeszłoroczny zwycięzca Rolf-Göran Bengtsson, czy też wicemistrz świata Patrice Delaveau, którzy po błędach zrezygnowali z dokończenia przebiegu. Druga runda nie była łatwiejsza i do rozgrywki tym razem awansowały zaledwie trzy pary. Wygrał ją Gregory Wathelet (BEL) na Conrad de Hus (jedyny zerowy), drugi był Marokańczyk Abdelkebir Ouaddar na niezawodnym Quickly de Kreisker, a trzecia reprezentantka gospodarzy Penelope Leprevost na Vagabond de la Pomme.
„Mój koń skakał bardzo dobrze w pierwszej rundzie, a potem po prostu jeszcze lepiej. Chcę mu podziękować, jestem z niego bardzo zadowolony i bardzo mu wdzięczny. Jechałem rozgrywkę jako pierwszy. Wiedziałem, że mam bardzo szybkich rywali: Penelope Leprevost i Abdelkebira Ouaddara. Więc podjąłem ryzyko. Oczywiście mogłem pojechać jeszcze szybciej, ale wierzyłem, że czystym przejazdem wywrę na nich presję. Chcę też podziękować publiczności w Chantilly. Atmosfera była absolutnie fantastyczna i start tutaj był wielką przyjemnością.” – powiedział Gregory Wathelet.
W Chantilly nie stratowała Luciana Dinize. Mimo to udało jej się zachować prowadzenie w tabeli. Wicelider Scott Brash zajął 8 miejsce i do zrównania się z Portugalką zabrakły mu trzy punkty.
Wyniki konkursu i nagrania przejazdów TUTAJ
Ranking LGCT TUTAJ
Foto: Stefano Grasso/LGCT
CSIO3* Budapeszt
Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Michał Kaźmierczak. Tym razem na Woody dostał się do rozgrywki zaliczanego do Longines Rankings konkursu 150 cm. Zajął w niej ostateczne 8 miejsce. Wygrał Gerfried Puck (AUT) na klaczy Biona.
Wyniki TUTAJ
Puchar Narodów w Mannheim
Tak zaciętej walki w Pucharze Narodów już dawno nie było. W Mannheim po pierwszy nawrocie prowadzili Irlandczycy z wynikiem 1 punkt karny. Jednak oni ostatecznie zajęli dopiero siódme miejsce. Po drugiej rundzie aż trzy ekipy miały po 8 punktów i doszło do rozgrywki. W niej zespół USA do zwycięstwa poprowadziła Elizabeth Madden na Cortes C. Drugie miejsce zajęła Belgia, a trzecie Niemcy. O ile tydzień temu w Falsterbo, aż 8 par miało podwójny zerowy przejazd to tym razem klasyczne double clear do CV dopisać mogli sobie tylko Pieter Devos z Dylano (BEL) i Ludger Beerbaum (GER) z Chiarą.
Wyniki TUTAJ
Foto: FEI. Na zdjęciu Elizabeth Madden na Cortes C podczas MŚ w Normandii gdzie zdobyla dwa brązowe medale.
W kraju
Rywalizacją drużynową mogli cieszyć się w sobotę również polscy zawodnicy. Wszystko za sprawą zawodów PLJ w Jakubowicach. Do rywalizacji w 6 etapie Klubowego Pucharu Polski przestąpiło aż 9 ekip. Cztery z nich zakończyły dwa nawroty w wynikiem 4 punkty karne. Tu nie było rozgrywki jak w Mannheim, a o zwycięstwie decydowały sumy czasów trzech najlepszych przejazdów w drugim nawrocie. Wygrała drużyna WLKS Krakus w składzie: Olga Skrobacz, Natalia Koziarowska, Kamila Rokita i Monika Grundkowska.
W rundzie diamentowej triumfował Tomasz Klein na ogierze Chassot. Tym samym rekordzista Polski po raz kolejny w tym sezonie pokazał, że zamierza powrócić do krajowej czołówki.
W Biesiekierzu konkurs dużej rundy wygrał Antoni Strzałkowski na Winnetou, który zamienił się miejscami z Cezarym Kalinowskim (w piątek kolejność pierwszej dwójki była dokładnie odwrotna).
Foto: KJ Osadkowski. Na zdjęciu medaliści tegorocznych Mistrzostw Polski, których uhonorował jako gości specjalnych organizator PLJ w Jakubowicach.