Nowy wymiar LGCT. Znani zawodnicy z polskich imprez powołani na ME w Aachen i prawdopodobny skład Polaków. Kadra młodzieżowa pracuje z psychologiem. Wiadomości ze świata i z kraju.
Nowy wymiar LGCT
Zmodernizowana arena Jana Topsa, rekordowa obsada i konkurs drużynowy. Dwunasty etap tegorocznych rozgrywek Globalsa zapowiada się wyjątkowo.
Dwunasty etap tegorocznych rozgrywek odbędzie się w ośrodku ich organizatora w Valkenswaard, a sam ośrodek Jana Topsa oferuje jeźdźcom i kibicom nową infrastrukturę. To między innymi trybuna na 3000 widzów, salon VIP oraz nowoczesne stajnie dla 512 koni.
„Możemy być dumni, że Jan stworzył takie miejsce. Jestem tutaj co roku od 15 lat. Obiekt dla nas zawodników jest po prostu niewiarygodnie funkcjonalny. Każdy tu lubił przyjeżdżać. Ale teraz będzie fantastycznie” – powiedział na wczorajszej konferencji prasowej najwyżej sklasyfikowany w rankingu FEI Holender Maikel van der Vleuten.
Zawody będę miały rekordową obsadę, jeśli chodzi o jakość zawodników. Z pierwszej trzydziestki Longines Rankings wystartuje w nich aż 28 jeźdźców. Oczywiście większość nie będzie miała swoich podstawowych koni, bo te odpoczywać będą przed Mistrzostwami Europy. Zupełną nowością będzie zaplanowany na piątek konkurs drużynowy (pula nagród 200 000 EUR). To próba generalna przed zapowiadanymi na przyszły rok rozgrywkami sponsorskich teamów w ramach całego cyklu LGCT.
Źródło: biuro prasowe LGCT, Foto: Stefano Grasso LGCT
Kolejne mocne zespoły na ME
Wczoraj swoje składy na Mistrzostwa Europy ogłosiły między innymi federacje Francji, Niemiec i Szwecji.
Co ciekawe, w ekipie francuskiej zabrakło wicemistrza świata Patrice’a Delaveau, a mistrz Europy Roger-Yves Bost jest tylko rezerwowym. O medale tym razem walczyć będą: Kevin Staut z Reveur de Hurtebise, Jerome Hurel z Quartz Rouge (para startowała w PN w Sopocie), Penelope Leprevost z Flora de Mariposa i Simon Delestre z Ryan des Hayettes.
W ekipie Niemiec znaleźli się: Ludger Beerbaum z Chiarą, Christian Ahlmann z Taloubet Z lub Epleaser van’t Heike, Daniel Deusser z Cornet d’Amour, Meredith Michaels-Beerbaum z Fibonacci. Rezerwową jest jest Janne-Friedrike Meyer i Goja, para doskonale znana z Cavaliady w Poznaniu, CSIO w Sopocie i CSI3* w Ciekocinku.
W ekipie Szwecji pojadą: Malin Baryard-Johnsson z H&M Tornesch, Henrik von Eckermann z Cantinero, Helena Persson z Bonzai i zwycięska para tegorocznego Grand Prix z Sopotu Douglas Lindelöw (na zdjęciu) z Casello. Tu w rezerwie zostaje Charlotte Mordasini z Romane du Theil.
Informacja za WoSJ
Polacy do Aachen
Ostateczny skład polskiej reprezentacji na ME poznamy w poniedziałek. Z informacji uzyskanych od menażera dyscypliny wiemy, że do Akwizgranu pojadą prawdopodobnie cztery pary, które stratowały w Samorin (Skrzyczyński z Crazy Quick, Ludwiczak z Zoweją, Lewicki z Abigejem, Kiecoń z Urbane). W rezerwie jak na razie jest Michał Kaźmierczak z ogierem Que Pasa.
Foto: Holcbecher.com, na zdjęciu mistrz Polski Jarosław Skrzyczyński
Młodzieżowcy ma razie Magna Racino
Ostatni etap przygotowań polskiej kadry do mistrzostw Europy juniorów, młodych jeźdźców i dzieci zaplanowano w austriackim ośrodku Magna Racino. Młodzi zawodnicy mają tam możliwość pracy z psychologiem i fizjoterapeutą. Bezpośrednio stamtąd ekipa przejedzie do położonego niedaleko Wiener Neustadt. Tam dołączą do nich pozostali, którzy nie biorą udziału w zgrupowaniu. ME kategoriach młodzieżowych rozpoczynają się 10 sierpnia.