Agnieszka CecugaDobra postawa młodzieży w Wr Neustadt. Kutscher wygrywa w Valkenswaard. W kraju GP dla Arkadiusza Fimmela i Jakuba Krzyżosiaka. Dodaliśmy materiał wideo z Michałowic.

Młodzieżowe ME

Doskonale podczas finału mistrzostw Europy w kategorii juniorów spisała się Agnieszka Cecuga na Fly Away Van Het Haverhof. Dwa bezbłędne przejazdy dały jej awans na czwarte miejsce, a trzecia Millie Allen (GBR) miała zaledwie 0,15 punktu karnego mniej. Tym bardziej wielkie gratulacje dla Agnieszki Cecugi, bo sztuka pokonania dwóch ostatnich parkurów bezbłędnie udała się tylko czterem parom, które tym samym ex aequo wygrały konkurs finałowy. Złoto zdobyła Camille Conde Ferreira (FRA), a srebro Harry Charles (GBR). Nasz drugi finalista Andrzej Opłatek na El Campie dzisiaj w każdym nawrocie miał po jednym błędzie i ukończył mistrzostwa na pozycji 23.

Wyniki końcowe TUTAJ

W kategorii młodych jeźdźców Zuzanna Gowin w I nawrocie miała 5, a w II  8 punktów karnych, przez co uplasowała się na 21 miejscu. Medale wywalczyli: złoto – Ebba Larsson (SWE), srebro – Kaya Luthi (GER), brąz – Guido Klatte (GER).

Jeszcze wczoraj odbył się finał w kategorii dzieci. Tu dobrze zaprezentowały się obie nasze reprezentantki. Dalia Lehmann na Quitoki ukończyła na miejscu 12 (w finale 6/0), a Aleksandra Bolko na Dragonie na miejscu 21 (w finale 4/0 – razem 10). Ażeby zdobyć medal, trzeba było pokonać wszystkie parkury na 0. Taka sztuka udała się 4 parom. Po rozgrywce medale zdobyli: złoto – Jennifer Kuehnle (IRL), srebro – Calvin Bockmann (GER), Brąz – Piet Menke (GER).

ValkenswaardMarco Kutscher i Van Gogh

Rozegrany w sobotę wieczorem 12 etap Longines Global Champions Tour wygrał Marco Kutscher (GER) na Van Goghu. Drugi był Simon Delestre (FRA) na Qlassic Bois Margot, a trzeci Bassem Hassan Mohammed (Quat) na Eurocommerce Californii. Po dwóch nawrotach  rozgrywce wystartowało 6 par. Na pozycji lidera umocnił się Scott Brash (wczoraj na Sanctosie zajął 6 miejsce).

Po pierwsze, chciałbym podzękować firmie Longines i Janowi. Myślę, że ustanowiliśmy nowy standard w naszym sporcie i sadzę, że tutaj będzie jeszvze wiele dobrych imprez. Ja sam nie mogę jeszcze w to uwierzyć. Van Gogh dotychczas nie startował zbyt dużo na tym poziomie, ale moje dwa inne konie są kontuzjowane. Wybrałem go na te zawody i spisał się świetnie w rozgrywce […]. Chyba jeszcze nic nie wygrałem, więc triumf w 5-gwiazdkowym Grand Prix jest niesamowity. - powiedział Marco Kutscher.

W kraju

W zawodach zaliczanych do Polskiej Ligi Jeździeckiej w Drzonkowie najlepszy okazał się Arkadiusz Fimmel. Zawodnik swoje pierwsze w karierze Grand Prix wygrał w maju, a dziś triumfował już po raz trzeci. Co ciekawe, za każdym razem dokonywał tego na innym koniu. Tym razem dosiadał klaczy La Strada L, na której na co dzień jeździ juniorka młodsza Maria Baehr. Drugie miejsce zajął reprezentant Niemiec Ulf Ebel na Casanovie, a trzecie Marcin Bętkowski na Casino L. Tym samym, przy niepowodzeniu Leszka Gramzy, to Bętkowski zamieni go na pozycji lidera PLJ w kategorii diamentowej.

W Michałowicach do rozgrywki Grand Prix awansowały 4 pary. Wygrał Jakub Krzyżosiak na klaczy Atiqua, drugi był Artur Kufel na Jastine, a trzecia Aleksandra Cebulak na Dutch Cinda Alda Z. Z amatorską kamerą śledziliśmy zmagania tych zawodników w rozgrywce. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału wideo.