Individual podiumDubbeldam na najwyższym stopniu podium ME. Dodaliśmy materiał FEITV. W Drzonkowie zakończyły się MPMK. Podsumowanie jeździeckiej niedzieli.

ME

J Dubbeldam Złoty medal mistrzostw Europy wywalczył dzisiaj Jeroen Dubbeldam na koniu SFN Zenith N.O.P. Tym samym Holender jest obecnie aktualnym podwójnym mistrzem świata i podwójnym mistrzem Europy. Warto przypomnieć, ze w swojej karierze był też indywidualnym mistrzem olimpijskim (Sydney 2000). Srebrny medal zdobył Gregory Wathelet (BEL) na koniu Conrad de Hus, a brązowy Simon Delestre (FRA) na Ryanie des Hayettes. Dla obu to pierwsze w karierze indywidualne medale imprez międzynarodowej rangi mistrzowskiej. Ażeby stanąć dzisiaj na podium, trzeba było pokonać obydwa nawroty bez zrzutek. Ta sztuka udała się jeszcze Kevinowi Stautowi (FRA), ale on miał za dużą stratę i zajął w mistrzostwach 10 miejsce.

Najlepsza trójka w kamerach FEITV

{youtube}oAS1oIm4-YM{/youtube}

Jarosław Skrzyczyński po raz kolejny pokazał, że nie odbiega od światowej czołówki. Jego dzisiejszy wynik to 8/4, co uplasowało go na 22 pozycji w mistrzostwach. Teraz trzeba walczyć o kwalifikację olimpijską, bo, jak udowodnił, mistrz Polski jest w stanie rywalizować z najlepszymi na świecie.

Wyniki mistrzostw TUTAJ

Wyniki konkursu finałowego TUTAJ

{youtube}sop2u8q6W1A{/youtube}

MPMK

Dzisiaj w Drzonkowie zakończyły się mistrzostwa Polski młodych koni. Wyniki ośmiu kategorii można zobaczyć TUTAJ.

Po raz drugi rozegrano też Grand Prix Ogierów. Tu po rozgrywce najlepszy okazał się Stakudo Miralex dosiadany przez Łukasza Brzóskę. Drugie miejsce zajął Surimo pod Michałem Tyszko, a trzecie Clavius pod Aleksandrą Lusiną.